«Kristal Pэlas» jamoasi Yevropa Ligasi musobaqasidan chetlatish haqidagi UEFA qarorini bekor qilish uchun murojaat qilmoqchi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
UEFA oldinroq London klubining egalarining qoidaga muvofiqligi masalasida qaror qabul qilgan bo‘lib, «Kristal Pэlas» va «Lion» klublari egalarining o‘zaro aloqalari tufayli bir vaqtda Yevropa Ligasi musobaqasida ishtirok eta olmasligini ma’lum qilgan. Shunga qaramay, Jon Tekstor kompaniyasi o‘z ulushini London klubidan sotgan, garchi bu sotuv belgilangan muddatdan keyin amalga oshirilgan bo‘lsa ham.
Natijada, «Kristal Pэlas» Yevropa Ligasi o‘rniga Yevropa konferensiyalar ligasiga yo‘llanma oldi, «Nottingem Forest» esa Yevropa Ligasi musobaqasiga ko‘tarildi. «Kristal Pэlas» jamoasi bu qarorga nisbatan CAS (Xalqaro Sport Arbitratsiyasi sudiga) apellyatsiya arizasi berdi.
London klubi muxlislari ham o‘z noroziliklarini bildirib, UEFA bosh qarorgohiga borib, adolatni tiklashni talab qilishdi. «Orlar» muxlislar harakatining vakillari UEFAga soxta pul sumkalari topshirish orqali o‘z noroziliklarini namoyish etdilar, deb xabar beradi The Independent nashri.
Eslatib o‘tamiz, «Kristal Pэlas» Angliya Kubogi g‘olibi sifatida Yevropa Ligasi musobaqasida ishtirok etish uchun chiptani qo‘lga kiritgan edi.

Кристал Пэлас выразил недовольство решением УЕФА
Команда «Кристал Пэлас» намерена подать апелляцию на решение УЕФА о дисквалификации из Лиги Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее УЕФА принял решение по вопросу соответствия владельцев лондонского клуба правилам, заявив, что «Кристал Пэлас» и «Лион» не могут одновременно участвовать в Лиге Европы из-за взаимосвязей их владельцев. Тем не менее, компания Джона Текстора продала свою долю в лондонском клубе, хотя эта продажа была осуществлена после установленного срока.
В результате «Кристал Пэлас» получил путевку в Лигу конференций Европы вместо Лиги Европы, а «Ноттингем Форест» поднялся в Лигу Европы. Команда «Кристал Пэлас» подала апелляцию в CAS (Спортивный арбитражный суд) на это решение.
Фанаты лондонского клуба также выразили свое недовольство, отправившись в штаб-квартиру УЕФА с требованием восстановить справедливость. Представители фанатского движения «Орлы» сообщили о своей акции протеста, передав УЕФА поддельные мешки с деньгами, как сообщает издание The Independent.