Rossiyalik taniqli tennischi va 2020 yilgi Olimpiada kumush medali sohibi Karen Xachanov futbolchi Fyodor Smolov haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Smolovning blogerlik va jurnalistika sohasida katta kelajagi bor. Karen yaqinda uning podkastida mehmon bo‘lganini aytdi va Smolovning turli sohalarda o‘zini sinab ko‘rayotgani yaxshi holat ekanligini ta’kidladi.
Hozirgi vaqtda Fyodor Smolov Moskva kafesida sodir bo‘lgan janjal bilan bog‘liq yangiliklarda ko‘p tilga olinmoqda va u erkin agent hisoblanadi. O‘tgan mavsumda Smolov Rossiyaning Krasnodar jamoasining tarixdagi birinchi chempionlik unvoniga hissa qo‘shgan.
U Rossiya Premyer Ligasi doirasida o‘tkazilgan 16 o‘yinda bitta gol urib, uchta samarali uzatma amalga oshirgan. Bu natijalar uning jamoaga muhim ta’sir ko‘rsatganini ko‘rsatadi.
Smolovning faoliyati va shaxsiyati haqida turli fikrlar mavjud bo‘lsa-da, u sport va boshqa sohalarda o‘zini rivojlantirishga intilmoqda.

Карен Хачанов оценил блогерский потенциал Смолова
Известный российский теннисист и обладатель серебряной медали Олимпиады 2020 года Карен Хачанов высказал свое мнение о футболисте Федоре Смолове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у Смолова есть большое будущее в блогерстве и журналистике. Карен недавно сказал, что был гостем в его подкасте и отметил, что хорошо, что Смолов пробует себя в различных областях.
В настоящее время Федор Смолов часто упоминается в новостях, связанных с инцидентом в московском кафе, и он является свободным агентом. В прошлом сезоне Смолов внес вклад в первое чемпионское звание команды России «Краснодар» в истории.
Он забил один гол и сделал три результативные передачи в 16 матчах, проведенных в рамках Российской Премьер-Лиги. Эти результаты показывают, что он оказал значительное влияние на команду.
Хотя о деятельности и личности Смолова существует множество мнений, он стремится развиваться в спорте и других сферах.