Leau: Milan Chempionlar ligasiga qaytmoqchi
Portugaliyalik hujumchi Rafael Leau «Milan» jamoasining mavsum uchun maqsadlarini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Milan» jamoasi Yevropaning eng nufuzli klub turniri hisoblangan Chempionlar ligasida ishtirok etish huquqini beruvchi o‘rinlardan birini qayta egallashi lozim. Leau Italiya nashri La Gazzetta Dello Sportga bergan intervyusida, jamoaning asosiy maqsadi Chempionlar ligasiga qaytish ekanligini ta’kidladi.
Biroq bu vazifa oson emasligini, raqobatbardosh jamoalar ko‘p ekanligini aytdi. Rafael Leau 2019 yildan buyon «Milan» safida to‘p surmoqda.
«Milan» esa 2007 yildan beri Chempionlar ligasida g‘olib bo‘la olmagan, to‘rtinchi marta esa jamoa ushbu musobaqani jami yetti marta yutgan. Jamoa ayni paytda yuqori natijalarga erishish uchun bor kuchini sarflashga tayyor turibdi.

Leau: Милан хочет вернуться в Лигу чемпионов
Португальский нападающий Рафаэль Леау объявил о целях команды «Милан» на сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команде «Милан» необходимо вернуть одно из мест, дающих право участвовать в Лиге чемпионов, которая является самым престижным клубным турниром Европы. Леау в интервью итальянскому изданию La Gazzetta Dello Sport подчеркнул, что основной целью команды является возвращение в Лигу чемпионов.
Однако он отметил, что эта задача не проста, так как конкурирующих команд много. Рафаэль Леау выступает за «Милан» с 2019 года.
«Милан» не может выиграть Лигу чемпионов с 2007 года, и в четвертый раз команда выиграла этот турнир всего семь раз. В данный момент команда готова приложить все усилия для достижения высоких результатов.