Florensiyada 64 yoshida sobiq futbolchi Selesta Pin vafot etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U deyarli o‘n yil davomida “Fiorentina” jamoasining himoyachisi bo‘lgan. Bu haqda La Gazzetta dello Sport nashri xabar berdi.
Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, sobiq futbolchining jasadi uyida tashvishlangan qarindoshi tomonidan topilgan, chunki u bilan aloqaga chiqish imkoni bo‘lmagan. Politsiya holat yuzasidan tekshiruv boshladi.
Vafotining sabablari orasida o‘z joniga qasd qilish ehtimoli ko‘rib chiqilmoqda, ammo boshqa holatlar ham istisno qilinmayapti. Pin klub safida to‘qqiz mavsum o‘ynagan va 200 dan ortiq o‘yinda maydonga tushgan.
1984 yilda u Italiya yoshlar terma jamoasi tarkibida Yevropa chempionatida bronza medallarini qo‘lga kiritgan. 2022 yilda uning ismi “Fiorentina” klubi sharaflar zaliga rasmiy ravishda kiritildi, bu uning klub tarixiga qo‘shgan hissasining tan olinishi hisoblanadi.

Селеста Пин скончалась во Флоренции, начато расследование
Во Флоренции в возрасте 64 лет скончался бывший футболист Селеста Пин. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он почти десять лет был защитником команды "Фиорентина". Об этом сообщает газета La Gazzetta dello Sport.
По данным источника, тело бывшего футболиста было найдено в его доме обеспокоенным родственником, так как не было возможности выйти с ним на связь. Полиция начала проверку по данному факту.
Среди причин смерти рассматривается вероятность самоубийства, однако другие обстоятельства также не исключаются. Пин играл за клуб в течение девяти сезонов и выходил на поле более чем в 200 матчах.
В 1984 году он завоевал бронзовые медали на чемпионате Европы в составе молодежной сборной Италии. В 2022 году его имя официально было внесено в зал славы клуба "Фиорентина", что является признанием его вклада в историю клуба.