Luka Yovich «Sharja» klubiga o‘tmoqda
Sobiq «Milan» hujumchisi Luka Yovich yaqin kunlarda Birlashgan Arab Amirliklari chempionatida ishtirok etayotgan «Sharja» klubi bilan shartnoma imzolaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
UAE Sport News xabariga ko‘ra, transfer yakuniy bosqichga yetgan va 27 yoshli serbiy futbolchi yangi jamoasiga qo‘shilish arafasida turibdi. Uning yillik maoshi taxminan yetti million yevro miqdorida bo‘ladi.
Yovich iyun oxirida «Milan» bilan shartnomasi yakunlangach, klubni tark etdi. U Italiya klubida bir mavsum o‘ynab, 47 ta o‘yinda maydonga tushdi, shulardan 13 tasida gol urdi va ikki golga uzatma berdi.
Yozda ommaviy axborot vositalarida «Spartak» uni qo‘lga kiritish imkoniyati ko‘tarilgani haqida xabarlar tarqaldi, ammo poytaxt klubi bunday taklifni rad etdi. Luka Yovichning yangi jamoasida faoliyati futbol muxlislari tomonidan qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Лука Йович переходит в клуб «Шарджа»
Бывший нападающий «Милана» Лука Йович в ближайшие дни подпишет контракт с клубом «Шарджа», который участвует в чемпионате Объединенных Арабских Эмиратов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации UAE Sport News, трансфер находится на завершающей стадии, и 27-летний сербский футболист готовится присоединиться к новой команде. Его годовая зарплата составит примерно семь миллионов евро.
Йович покинул клуб в конце июня, когда истек его контракт с «Миланом». Он провел один сезон в итальянском клубе, сыграв в 47 матчах, в которых забил 13 голов и отдал две голевые передачи.
Летом в СМИ появились сообщения о том, что «Спартак» рассматривает возможность подписания его, однако столичный клуб отклонил такое предложение. Деятельность Луки Йовича в новой команде с нетерпением ожидается футбольными болельщиками.