Ledyahov: Spartak uchun Paltsev tanlovi aniq
Sobiq Moskva "Spartak" jamoasining yarim himoyachisi Igor Ledyahov Makhachkala "Dinamo" jamoasi himoyachisi Valentin Paltsevga qiziqish bildirayotgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ommaviy axborot vositalarida "Spartak" futbolchi uchun besh million yevrogacha to‘lashga tayyorligi haqida xabarlar tarqaldi. Ledyahovning so‘zlariga ko‘ra, Paltsev Makhachkala jamoasida yaxshi mavsum o‘tkazdi va "Spartak" uni kelajak uchun olishni maqsad qilgan.
U yosh va terma jamoaga chaqirilgan futbolchi hisoblanadi. Mutaxassis fikricha, Paltsev endi keyingi bosqichga o‘tishi lozim.
2024/2025 yilgi mavsumda Paltsev Rossiya chempionati va kubogida jami 34 o‘yinda maydonga tushib, bitta golga uzatma amalga oshirdi. Uning Makhachkala jamoasi bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan.

Ledyahov: Выбор Пальцева для Спартака ясен
Бывший полузащитник московского "Спартака" Игорь Ледяхов высказал мнение о заинтересованности защитника валентина Палтсева из махачкалинского "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее в средствах массовой информации появились сообщения о том, что "Спартак" готов заплатить за футболиста до пяти миллионов евро. По словам Ледяхова, Палтсев провел хороший сезон в махачкалинской команде, и "Спартак" нацелен на его приобретение в будущем.
Он считается молодым футболистом, вызванным в сборную. По мнению специалиста, Палтсев теперь должен перейти на следующий уровень.
В сезоне 2024/2025 Палтсев провел 34 матча в чемпионате и кубке России, сделав одну голевую передачу. Его действующий контракт с махачкалинской командой рассчитан до 30 июня 2026 года.