Chelsea Nkunkuning narxini pasaytirdi
Londonning «Chelsea» klubi hujumchisi Kristoffer Nkunkuni sotishga harakat qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa fransiyalik futbolchi uchun belgilangan narxni pasaytirdi. Bu haqda The Athletic nashri xabar berdi.
Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, qish mavsumida «Chelsea» Nkunkuni 65 million funt sterlingga baholagan edi. Hozir esa klub rahbariyati 43 million funtdan boshlangan kamroq takliflarni qabul qilishga tayyor.
Oldinroq, London klubining bosh murabbiyi Enzo Mareska Nkunkuni asosiy tarkib futbolchisi sifatida hisoblamasligini ma’lum qilgan edi. Shuningdek, fransiyalik futbolchiga «Bavariya» va «Manchester Yunayted» klublari qiziqish bildirayotgani aytilmoqda.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 35 million yevroga teng. Bu holat futbolchi va klub o‘rtasidagi kelishuvlar qanday yakunlanishini kuzatishni talab qiladi.
«Chelsea» jamoasi Nkunkuni sotish orqali jamoa tarkibini yangilash va moliyaviy imkoniyatlarini oshirishni maqsad qilmoqda. Futbolchilar transferi bo‘yicha yana qo‘shimcha ma’lumotlar paydo bo‘lsa, rasmiy manbalar orqali e’lon qilinadi.

Челси снизил цену на Нкунку
Лондонский клуб «Челси» пытается продать нападающего Кристофера Нкунку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда снизила цену, установленную на французского футболиста. Об этом сообщает издание The Athletic.
По данным источника, зимой «Челси» оценивал Нкунку в 65 миллионов фунтов стерлингов. Теперь руководство клуба готово принимать предложения, начинающиеся с 43 миллионов фунтов.
Ранее главный тренер лондонского клуба Энцо Маерска заявил, что не считает Нкунку игроком основного состава. Также сообщается, что французским футболистом интересуются клубы «Бавария» и «Манчестер Юнайтед».
Согласно данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 35 миллионов евро. Эта ситуация требует наблюдения за тем, как завершатся переговоры между футболистом и клубом.
Команда «Челси» ставит целью обновление состава и увеличение финансовых возможностей через продажу Нкунку. Если появится дополнительная информация о трансферах футболистов, она будет опубликована через официальные источники.