Stepashin: Smolov faoliyatini o‘z vaqtida yakunlashi kerak
Moskva "Dinamo" jamoasi direktorlar kengashi a’zosi Sergey Stepashin 35 yoshli Fyodor Smolov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Smolov hozirgacha yangi klub topa olmagan. Stepashinning aytishicha, futbolchi o‘z vaqtida faoliyatini yakunlashi kerak, bu haqda general de Gollning fikri bor.
Unga ko‘ra, rahbar yoki sportchi o‘z faoliyatini to‘g‘ri va o‘z vaqtida yakunlashi lozim, xuddi balerina kabi. Bu so‘zlarni Stepashin "KP Sport" nashriga bergan intervyusida aytgan.
O‘tgan mavsumda Smolov hujumchi sifatida "Krasnodar" jamoasida o‘ynadi va birinchi marta Rossiya chempioni bo‘ldi. Yozda unga Makhachkala "Dinamo" jamoasi bilan bog‘liq mish-mishlar tarqaldi, ammo na futbolchilar, na jamoa rahbariyati bunday transferni amalga oshishi mumkin deb hisoblamaydi.
Hozircha Smolov yangi jamoa topishda qiynalmoqda va uning kelajagi haqida aniq ma’lumotlar yo‘q. Shunday qilib, futbolchining faoliyati va keyingi qadamlarini diqqat bilan kuzatish zarur.

Stepashin: Смолов должен завершить свою деятельность вовремя
Член совета директоров московского клуба "Динамо" Сергей Степашин высказал мнение о 35-летнем Фёдоре Смолове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Смолов до сих пор не смог найти новый клуб. По словам Степашина, футболист должен вовремя завершить свою карьеру, на что есть мнение генерала де Голля.
По его словам, руководитель или спортсмен должен правильно и вовремя завершить свою карьеру, как балерина. Эти слова Степашин сказал в интервью изданию "КП Спорт".
В прошлом сезоне Смолов играл в качестве нападающего в команде "Краснодар" и впервые стал чемпионом России. Летом появились слухи о его переходе в махачкалинское "Динамо", однако ни игроки, ни руководство клуба не считают, что такой трансфер может состояться.
Пока Смолов испытывает трудности с поиском новой команды, и нет точной информации о его будущем. Таким образом, необходимо внимательно следить за карьерой футболиста и его следующими шагами.