Titov: Zabolotniyning vazifasi - himoyani mustahkamlash
Rossiya terma jamoasi va Moskva “Spartak”ining sobiq futbolchisi Yegor Titov “qizil-oq” jamoaning yangi a’zosi Anton Zabolotniyning debyutini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Titovning fikricha, Zabolotniy maydonda markaziy himoyachi vazifasini bajaradi va uning asosiy vazifasi yuqoridan kurashlarda ishtirok etishdir. Butun jamoani ortda qoldirib o‘ynash, xuddi Messi kabi, undan kutish noto‘g‘ri hisoblanadi.
U o‘z vazifasini to‘liq bajarganini ta’kidladi. Zabolotniy “Spartak” safida Rossiya premer-ligasining birinchi turida debyut qilgan edi.
O‘sha o‘yinda “Spartak” uy maydonida Makhachkala shahrining “Dinamo” jamoasini minimal hisobda mag‘lub etdi. Endi jamoani ikkinchi turda Kaliningradning “Baltika” jamoasi bilan uchrashuv kutmoqda.
“Baltika” oldingi turda Moskva “Dinamo”si bilan durang o‘ynab, bitta ochko olib ketgan edi. Ushbu o‘yin ham qiziqarli va muhim bo‘lishi kutilmoqda.

Титов: Заболотный обязан укрепить защиту
Бывший футболист сборной России и московского "Спартака" Егор Титов оценил дебют нового игрока "красно-белых" Антона Заболотного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Титова, Заболотный выполняет роль центрального защитника на поле, и его основная задача — участвовать в верховых единоборствах. Ожидать от него игры, как у Месси, когда он играет, оставляя всю команду позади, неправильно.
Он отметил, что Заболотный полностью выполнил свою задачу. Заболотный дебютировал в составе "Спартака" в первом туре Российской Премьер-Лиги.
В том матче "Спартак" на домашнем стадионе минимально победил команду "Динамо" из Махачкалы. Теперь команду ждет встреча со "Спартаком" из Калининграда во втором туре.
В предыдущем туре "Балтика" сыграла вничью с московским "Динамо", заработав одно очко. Ожидается, что эта игра также будет интересной и важной.