Agent Aleksandr Klyuev, Monako jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Aleksandr Golovinning vakili, futbolchi haqida tarqalgan ma’lumotlarga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
L’Equipe nashri oldinroq yozganidek, Golovin bu yozda Rossiya klublariga qiziqish bildirgan degan xabarlar mutlaqo asossizdir. Klyuevning ta’kidlashicha, L’Equipe manbasi futbolchining atrofidagilardan olingan ma’lumot bo‘lib, u noto‘g‘ri va yolg‘on xabarlarni tarqatmoqda.
Bu Golovinning kelajagi haqidagi ikkinchi noto‘g‘ri axborotdir. Aleksandr Golovin 2018 yil yozidan beri Monako jamoasida faoliyat yuritmoqda.
U Liga 1 doirasida jami 232 ta o‘yinda maydonga tushib, 34 ta gol urgan va 40 ta golli uzatma amalga oshirgan. Hozirgi shartnomasi yana to‘rt mavsumga mo‘ljallangan bo‘lib, futbolchi klub bilan uzoq muddatli hamkorlikni davom ettirmoqda.

Агент Голованина опроверг фейк о его будущем
Агент Александр Клюев, представитель полузащитника атакующей линии команды Монако Александра Голова, прокомментировал информацию, распространяемую о футболисте. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как ранее писал журнал L’Equipe, сообщения о том, что Голова проявил интерес к российским клубам этим летом, абсолютно безосновательны. По словам Клюева, источник L’Equipe является информацией, полученной от окружения футболиста, и он распространяет неверные и ложные сведения.
Это второй случай распространения ложной информации о будущем Голова. Александр Голова выступает за команду Монако с лета 2018 года.
Он провел в Лиге 1 в общей сложности 232 матча, забил 34 гола и сделал 40 голевых передач. Его текущий контракт рассчитан еще на четыре сезона, и футболист продолжает долгосрочное сотрудничество с клубом.