«Pari NN» bosh direktori Groznidagi o‘yinni ma’qulladi
Nijnigorodlik «Pari NN» jamoasining bosh direktori David Melik-Guseynov Rossiya Premyer Ligasining uchinchi turida «Lokomotiv»ga qarshi o‘yin Groznida o‘tkazilishiga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, mavjud variantlar orasida bu qaror logistika, mashg‘ulotlar, sport adolati hamda moliyaviy imkoniyatlar nuqtai nazaridan eng to‘g‘ri tanlov bo‘lgan. Melik-Guseynov «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida shuningdek, «Pari NN» jamoasi muxlislari orasida Grozniga yetib borishga muvaffaq bo‘lganlarning o‘yinni mutlaqo bepul tomosha qilishlari ta’kidlandi.
Shuningdek, u hafta davomida «Pari NN» jamoasi Rossiya Kubogi doirasida Makhachkaladagi «Dinamo» jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazishini eslatib o‘tdi. Bu holat jamoaning sportdagi faoliyati va turnirlarga tayyorgarligi uchun muhim ahamiyatga ega.
Shunday qilib, Groznida o‘tkaziladigan o‘yin nafaqat sportiy, balki tashkiliy jihatdan ham eng maqbul yechim sifatida qabul qilingan.

«Парi NN» генеральный директор одобрил игру в Грозном
Главный директор нижегородской команды «Парi NN» Давид Мелик-Гусейнов прокомментировал проведение матча против «Локомотива» в Грозном в рамках третьего тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, среди существующих вариантов это решение было наиболее правильным с точки зрения логистики, тренировок, спортивной справедливости и финансовых возможностей. Мелик-Гусейнов в интервью телеканалу «Матч ТВ» также отметил, что болельщики команды «Парi NN», которые смогли добраться до Грозного, смогут совершенно бесплатно посмотреть игру.
Кроме того, он напомнил, что на этой неделе команда «Парi NN» проведет выездной матч против команды «Динамо» из Махачкалы в рамках Кубка России. Этот факт имеет важное значение для спортивной деятельности команды и подготовки к турнирам.
Таким образом, игра, которая пройдет в Грозном, была принята не только как спортивное, но и как организационное решение.