Toshkentning "Lokomotiv" jamoasining sobiq o‘yinchisi Yuri Drozdov yangi mavsumdagi Rossiya Premer Ligasi (RPL)ning asosiy favoritlarini belgiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, oltin medal uchun birinchi da’vogar "Zenit" jamoasidir. Shuningdek, "Spartak" jamoasi ham yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda.
Ularning tarkibi muvozanatli, jamoada hali ham Stankovich bor. Drozdov "Spartak"dan chempionlik uchun kurashni ko‘rishni istaydi, deb ta’kidladi.
Drozdov fikricha, "Krasnodar" jamoasi kelayotgan mavsumda o‘z chempionlik unvonini himoya qilishda qiyinchiliklarga duch keladi. Masalan, "Pari NN" bilan o‘yinda "Krasnodar" kutilgan natijani ko‘rsata olmadi.
2024-2025 yilgi mavsum "Krasnodar" uchun tarixiy bo‘lib, ular birinchi marta chempionlikni qo‘lga kiritishdi. Shu bilan birga, "Zenit" oltita ketma-ket oltin medalni qo‘lga kiritganidan so‘ng, mavsumni ikkinchi o‘rinda yakunladi.
"Spartak" esa to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Bu mavsumda jamoalar orasidagi raqobat qiziqarli kechishi kutilmoqda.

Дроздов: Зенит — основной претендент на чемпионство РПЛ
Бывший игрок ташкентского "Локомотива" Юрий Дроздов определил основных фаворитов нового сезона Российской Премьер-Лиги (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, первым претендентом на золотую медаль является команда "Зенит". Также команда "Спартак" показывает хорошую игру.
Их состав сбалансирован, в команде все еще есть Станкович. Дроздов отметил, что хочет видеть борьбу "Спартака" за чемпионство.
По мнению Дроздова, команда "Краснодар" столкнется с трудностями в защите своего чемпионского титула в наступающем сезоне. Например, в матче с "Пари НН" "Краснодар" не смог показать ожидаемый результат.
Сезон 2024-2025 годов станет историческим для "Краснодара", так как они впервые завоевали чемпионство. При этом "Зенит" завершил сезон на втором месте после того, как завоевал шесть подряд золотых медалей.
"Спартак" занял четвертое место. Ожидается, что конкуренция между командами в этом сезоне будет интересной.