Reshford yoshligidan Barselonani kuzatganini aytdi
Yaqinda yozgi transferlar orasida eng muhim voqealardan biri ro‘y berdi – Markus Reshford ijaraga berilish sharti bilan “Barselona” klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Angliyalik futbolchi katalon klubiga qo‘shilgach, o‘z his-tuyg‘ulari bilan o‘rtoqlashdi. Reshfordning so‘zlariga ko‘ra, u yangi jamoasida o‘zini uyday his qilmoqda va bu klub uning uchun oilaga o‘xshaydi.
U “Barselonani” yoshligidan kuzatib kelganini ta’kidlab, endi bu yerda o‘ynashdan zavqlanishini bildirdi. Shuningdek, futbolchi bosh murabbiy Hans-Diter Flik bilan juda ijobiy suhbatlashganini aytdi.
O‘tgan mavsumda Reshford “Manchester Yunayted” va ijara asosida “Aston Villa” jamoalarida o‘ynagan. Umumiy hisobda u 41 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 9 ta golga uzatma berdi.

Рэшфорд сказал, что с детства следит за Барселоной
Недавно произошло одно из самых значительных событий летних трансферов – Маркус Решфорд перешел в клуб “Барселона” на условиях аренды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский футболист, присоединившись к каталонскому клубу, поделился своими чувствами. По словам Решфорда, он чувствует себя как дома в новой команде, и этот клуб для него как семья.
Он подчеркнул, что следил за “Барселоной” с детства и теперь с удовольствием будет играть здесь. Также футболист отметил, что у него был очень положительный разговор с главным тренером Хансом-Дитером Фликом.
В прошлом сезоне Решфорд играл за команды “Манчестер Юнайтед” и “Астон Вилла” на правах аренды. В общей сложности он вышел на поле в 41 матче, забил 11 голов и отдал 9 голевых передач.