Pogrebnyak: Zenitga yangi hujumchi kerak
Sobiq «Zenit» va Rossiya terma jamoasi hujumchisi Pavel Pogrebnyak «ko‘k-oq-moviylar» hujum chizig‘i haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Peterburg jamoasining ushbu hududini kuchaytirish zarur. Mutaxassisning ta’kidlashicha, «Zenit» hujumchilar tarkibi kuchli, ammo o‘tgan mavsumda ular samarali o‘yin ko‘rsata olishmadi.
Shu sababli klub hujumchini qidirishga majbur bo‘lmoqda. Maqsad — chempionlik unvonini qaytarib olish va xatolarni tuzatish.
Shu bois hujumchini sotib olish jamoa uchun ustuvor vazifa hisoblanadi. O‘tgan mavsum Rossiya chempionatida Sankt-Peterburg jamoasi 30 o‘yinda 58 ta gol urdi.
Shunga qaramay, «Zenit» chempionlikni qo‘lga kiritolmadi va «Krasnodar»dan faqat bitta ochko kam to‘plab, ikkinchi o‘rinni egalladi. Yangi mavsumning keyingi o‘yini 27 iyul kuni Kazanda bo‘lib o‘tadi.

Погребняк: Зениту нужен новый нападающий
Бывший нападающий «Зенита» и сборной России Павел Погребняк высказал мнение о нападении «сине-бело-голубых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, необходимо усилить эту линию петербургской команды. По мнению специалиста, состав нападающих «Зенита» силен, но в прошлом сезоне они не смогли показать эффективную игру.
По этой причине клуб вынужден искать нападающего. Цель — вернуть чемпионский титул и исправить ошибки.
Таким образом, покупка нападающего является приоритетной задачей для команды. В прошлом сезоне в чемпионате России команда Санкт-Петербурга забила 58 голов в 30 матчах.
Тем не менее, «Зенит» не смог завоевать чемпионство и занял второе место, набрав всего на одно очко меньше, чем «Краснодар». Следующий матч нового сезона пройдет 27 июля в Казани.
«Зенит» выйдет на поле против команды «Рубин» перед своими болельщиками. Главный тренер команды Семак и его подопечные готовы мобилизовать все свои силы в новом сезоне.