Chelsi Yorrell Xatoni uchun 40 million to‘lashi mumkin
Londonning "Chelsi" klubi Amsterdamning "Ayaks" jamoasidan himoyachi Yorrell Xatoni sotib olish bo‘yicha kelishuvni yakunlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 19 yoshli futbolchi o‘zining kelajagini Londonda davom ettirishga qat’iy qaror qilgan. Ichki manbalar, xususan jurnalist Fabrizio Romano xabariga ko‘ra, Xato o‘z jamoasidan "Chelsi"ga o‘tishni so‘ragan.
Klublar o‘rtasidagi muzokaralar hali davom etmoqda va shartnoma tafsilotlari yaqin kunlarda kelishiladi. Taxminlarga ko‘ra, transfer narxi taxminan 40 million yevro atrofida bo‘ladi.
Shu bilan birga, Transfermarkt portali mutaxassislari Yorrell Xatoning bozor qiymatini 35 million yevro deb baholamoqda. Ushbu kelishuv futbolchining faoliyatida yangi bosqichni boshlab beradi va London klubining himoya chizig‘ini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Челси Йоррелл может заплатить 40 миллионов за Хатони
Лондонский клуб "Челси" завершает соглашение о покупке защитника Йоррелла Хатона у амстердамского "Аякса". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, 19-летний футболист твердо решил продолжить свою карьеру в Лондоне. Внутренние источники, в частности журналист Фабрицио Романо, сообщают, что Хато попросил перейти из своей команды в "Челси".
Переговоры между клубами все еще продолжаются, и детали контракта будут согласованы в ближайшие дни. По предварительным оценкам, стоимость трансфера составит около 40 миллионов евро.
В то же время эксперты портала Transfermarkt оценивают рыночную стоимость Йоррелла Хатона в 35 миллионов евро. Это соглашение откроет новый этап в карьере футболиста и поможет укрепить защитную линию лондонского клуба.