Dyokereshning Arsenalga o‘tishi huquqiy sabablarga bog‘liq
Shvediyalik hujumchi Viktor Dyokeresh Londondagi Arsenal klubiga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli insayder Fabrizio Romano ma’lum qilgan. Uning ma’lumotiga ko‘ra, Arsenal va Sporting klublari o‘rtasida transfer shartlari kelishib olingan va hozirda huquqshunoslar ishtirokida hujjatlar yakunlanmoqda.
Tomonlar so‘nggi yuridik tafsilotlarni, jumladan taxminan 10 million yevro bonus miqdorini kelishmoqda. Transferning asosiy summasi 63,5 million yevroni tashkil etadi.
Shartnoma imzolangach, futbolchi tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. Romano ta’kidlaganidek, klublar o‘rtasida og‘zaki to‘liq kelishuvga erishilgan va transferga hech qanday to‘siq qolmagan.
O‘tgan mavsumda Dyokeresh Sporting safida ajoyib natija qayd etdi: u 52 o‘yinda maydonga tushib, 54 ta gol urdi va 13 ta golga uzatma berdi. 26 yoshli hujumchining Lissabon klubidagi shartnomasi 2028 yilgacha amal qiladi.

Переход Дйокереша в Арсенал связан с юридическими причинами
Шведский нападающий Виктор Дйокереш близок к переходу в лондонский клуб Арсенал. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию подтвердил известный инсайдер Фабрицио Романо. По его данным, условия трансфера согласованы между клубами Арсенал и Спортинг, и в настоящее время юристы завершают оформление документов.
Стороны согласовывают последние юридические детали, включая бонус в размере примерно 10 миллионов евро. Основная сумма трансфера составляет 63,5 миллиона евро.
После подписания контракта футболист пройдет медицинское обследование. Как отметил Романо, между клубами достигнуто устное полное соглашение, и никаких препятствий для трансфера не осталось.
В прошлом сезоне Дйокереш показал отличные результаты в составе Спортинга: он провел 52 матча, забил 54 гола и сделал 13 голевых передач. Контракт 26-летнего нападающего с клубом Лиссабона действует до 2028 года.