Jorje Jezush Ronalduni futboldan tashqarida ham maqtadi
Yangi bosh murabbiy Jorje Jezush "Al-Nasra" jamoasida Krishtianu Ronalduning hissasi va ta’sirini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbolchining yoshiga qaramay, ajoyib jismoniy holatda ekanligini va o‘zining noyob mavqeini ta’kidladi. Jezushning so‘zlariga ko‘ra, Krishtianu nafaqat oddiy futbolchi, balki dunyo miqyosida tan olingan ramzdir.
U 40 yoshida ham o‘z o‘yin darajasini yuqori saqlab qolmoqda va hayotga bo‘lgan qarashi murabbiy bilan bir xil. Jorje Jezush 70 yoshda bo‘lishiga qaramay, yoshini his qilmaydi va Ronalduning ham o‘yin orqali yashashini ta’kidlaydi.
Portugaliyada uning shaxsiyati va ta’siri to‘liq anglanmasligi qayd etiladi. 2023 yildan beri Krishtianu Ronaldo "Al-Nasra" jamoasida o‘ynab kelmoqda.
Shu davr ichida u 105 ta o‘yinda maydonga tushib, 93 ta gol urdi va 19 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Ushbu natijalar futbolchining jamoaga qo‘shgan ulkan hissasini ko‘rsatadi.
Ronaldo o‘zining o‘yini bilan nafaqat jamoasini, balki butun futbol olamini ilhomlantirmoqda.
Turkiyaning "Antalyaspor" klubi himoyachisi Georgiy Jikiya jamoasidagi holati haqida qisqacha fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. 32 yoshli futbolchining ushbu masala bo‘yicha

Хорхе Хесус похвалил Роналду не только в футболе
Новый главный тренер Хорхе Жезуш высоко оценил вклад и влияние Криштиану Роналду в команде "Аль-Наср". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что, несмотря на возраст футболиста, он находится в отличной физической форме и сохраняет свою уникальную позицию. По словам Жезуша, Криштиану не просто обычный футболист, а символ, признанный на мировом уровне.
Он по-прежнему поддерживает высокий уровень своей игры в 40 лет, и его отношение к жизни совпадает с мнением тренера. Несмотря на то что Хорхе Жезушу 70 лет, он не чувствует своего возраста и подчеркивает, что Роналду также живет через игру.
В Португалии отмечается, что его личность и влияние не полностью осознаются. С 2023 года Криштиану Роналду играет в команде "Аль-Наср".
За это время он вышел на поле в 105 матчах, забил 93 гола и сделал 19 результативных передач. Эти результаты показывают огромный вклад футболиста в команду.