Carlos Vinisius "Gremio" bilan shartnoma imzoladi
30 yoshli hujumchi Karlос Vinisius rasmiy ravishda "Gremio" jamoasiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Porto-Alegridan bo‘lgan klub matbuot xizmati ma’lum qildi. Tajribali futbolchi Angliyaning "Fulhem" klubidan shartnomasini bekor qilgach, erkin agent sifatida yangi jamoaga o‘tdi.
"Gremio" bilan tuzilgan shartnoma 2026 yil oxirigacha amal qiladi. Vinisius Yevropa muxlislari uchun yaxshi tanish futbolchi hisoblanadi.
U faoliyati davomida "Monako", "Napoli", PSV, "Tottenhem", "Benfika" va "Galatasaroy" klublarida o‘ynagan. Endi braziliyalik hujumchi vatani chempionatiga qaytib, mamlakatning yetakchi klublaridan birining hujum chizig‘ini mustahkamlashga harakat qiladi.
Uning jamoaga qo‘shilishi "Gremio"ning hujum imkoniyatlarini sezilarli darajada oshirishi kutilmoqda. Futbolchi o‘zining tajribasi va mahorati bilan yangi jamoasiga katta foyda keltiradi.

Карлос Винисиус подписал контракт с "Гремио"
30-летний нападающий Карлос Винисиус официально присоединился к команде "Гремио". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил пресс-служба клуба из Порту-Алегри. Опытный футболист, расторгнув контракт с английским клубом "Фулхэм", перешел в новую команду в качестве свободного агента.
Контракт с "Гремио" будет действовать до конца 2026 года. Винисиус является хорошо знакомым футболистом для европейских болельщиков.
На протяжении своей карьеры он играл в клубах "Монако", "Наполи", ПСВ, "Тоттенхэм", "Бенфика" и "Галатасарай". Теперь бразильский нападающий возвращается в чемпионат своей страны и будет стараться укрепить атакующую линию одного из ведущих клубов страны.
Ожидается, что его присоединение значительно увеличит атакующие возможности "Гремио". Футболист принесет своей новой команде большую пользу благодаря своему опыту и мастерству.