Kazarcev Rossiya Premer Ligasi ikkinchi turda yo‘q
Sudya Vasiliy Kazartsev Rossiya Premer Ligasi ikkinchi turi uchun tayinlanmadi, bu haqda musobaqaning rasmiy sayti xabar berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi turda Kazartsev Moskva «Spartak»i va Mahachqala «Dinamo»si o‘rtasidagi o‘yinda bosh hakam bo‘lib xizmat qilgan edi. Ushbu o‘yinda ko‘plab bahsli vaziyatlar yuzaga kelgan.
O‘yin so‘ngida poytaxt jamoasi Rossiya Futbol Federatsiyasi Ekspert-hakamlar komissiyasiga beshta epizodni ko‘rib chiqishni so‘rab murojaat qilgan. «Qizil-oq» jamoasi ushbu vaziyatlar o‘z foydasiga hal etilmagan deb hisoblaydi.
Ikkinchi turdagi markaziy o‘yin, ya’ni «Krasnodar» va Moskva «Lokomotiv»i o‘rtasidagi bahsni Kirill Levnikov boshchiligidagi hakamlar guruhi boshqaradi. Shunday qilib, Kazartsev ikkinchi tur uchun tayinlanmadi va uning o‘rnini boshqa hakamlar egalladi.

Казарцев в втором туре Российской Премьер-Лиги отсутствует
Судья Василий Казарцев не был назначен на второй тур России Премьер Лиги, об этом сообщает официальный сайт соревнования. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре Казарцев исполнял обязанности главного судьи в матче между московским «Спартаком» и махачкалинским «Динамо». В этом матче возникло множество спорных ситуаций.
В конце игры столичная команда обратилась в Экспертно-судейскую комиссию Российской футбольной федерации с просьбой рассмотреть пять эпизодов. «Красно-белые» считают, что эти ситуации были решены не в их пользу.
Центральный матч второго тура, а именно игра между «Краснодаром» и московским «Локомотивом», будет судить группа арбитров под руководством Кирилла Левникова. Таким образом, Казарцев не был назначен на второй тур, и его место заняли другие судьи.