U ushbu xabarlarni rad etdi va bu ma’lumot noto‘g‘ri ekanligini ta’kidladi. Avvalroq ommaviy axborot vositalari "Portu" bosh murabbiyi Fransesko Farioli Chernikovga qiziqish bildirayotgani haqida xabar bergan, biroq klubga rasmiy takliflar kelmagani ma’lum bo‘lgan.
Shu bilan birga, "Krasnodar" o‘z tarbiyalangan futbolchisini o‘n million yevroga baholamoqda. Chernikovning "Krasnodar" bilan tuzilgan shartnomasi 2028 yil yozigacha amal qiladi.
Transfermarkt portali futbolchining qiymatini sakkiz million yevro deb baholagan. Shunday qilib, hozirgi kunda "Portu" klubi va "Krasnodar" o‘rtasida rasmiy muzokaralar yoki kelishuvlar mavjud emas.
Bu holat futbolchining kelajagi haqida aniq ma’lumot bermaydi va mavzuga oid yangiliklar kuzatib borilishi lozim.

Виллаш-Боаш Черникова трансфер о хабару отверг
Президент португальского футбольного клуба "Порту" Андре Виллаш-Боаш кратко прокомментировал информацию о заинтересованности в услугах полузащитника "Краснодара" Александра Черникова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он опроверг эти сообщения и подчеркнул, что данная информация является неверной. Ранее средства массовой информации сообщали, что главный тренер "Порту" Франческо Фариоли проявляет интерес к Черникову, однако стало известно, что официальных предложений клубу не поступало.
В то же время "Краснодар" оценивает своего воспитанника в десять миллионов евро. Контракт Черникова с "Краснодаром" действует до лета 2028 года.
Портал Transfermarkt оценил стоимость футболиста в восемь миллионов евро. Таким образом, в настоящее время между клубами "Порту" и "Краснодар" нет официальных переговоров или соглашений.
Эта ситуация не дает четкой информации о будущем футболиста, и необходимо следить за новостями по данной теме.