Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak Rossiya chempionatining birinchi turida «Rostov»ga qarshi o‘yinda jamoaning yangi futbolchilari haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin 2:1 hisobida «Zenit»ning g‘alabasi bilan yakunlandi. Maydonda argentinalik himoyachi Roman Vega va braziliyalik yarim himoyachi Jerson maydonga tushdi.
Semak ikkala futbolchining debyutidan mamnun ekanligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Jerson yaxshi boshladi, Roman ham yomon o‘ynamadi.
O‘yinda asosan jismoniy kurashlar ustun keldi. Jerson uchun o‘yin biroz osonroq bo‘ldi, chunki u ko‘proq to‘p bilan o‘ynaydi va hujumga yaxshi yordam beradi.
Roman Vega ilgari Argentinaning «Argentinos Xunior» klubida o‘ynagan. Uning «Zenit»ga o‘tishi 7,66 million yevroga tushdi.
Jerson esa Braziliyaning «Flamengo» klubidan 25 million yevroga transfer qilindi. Bu xaridlar jamoaning kuchayishiga xizmat qilmoqda va murabbiy ularning kelajakdagi o‘yinlariga ishonch bildiradi.

Семак высоко оценил дебют новых футболистов
Главный тренер петербургского «Зенита» Сергей Семак высказал свои мысли о новых футболистах команды в матче первого тура чемпионата России против «Ростова». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра завершилась победой «Зенита» со счетом 2:1. На поле вышли аргентинский защитник Роман Вега и бразильский полузащитник Жерсон.
Семак отметил, что он доволен дебютом обоих футболистов. По его словам, Жерсон начал хорошо, Роман тоже не сыграл плохо.
В игре в основном преобладали физические единоборства. Для Жерсона игра была немного легче, так как он больше играет с мячом и хорошо помогает в атаке.
Роман Вега ранее играл в аргентинском клубе «Аргентинос Хуниор». Его переход в «Зенит» обошелся в 7,66 миллиона евро.
Жерсон же был трансферирован из бразильского клуба «Фламенго» за 25 миллионов евро. Эти покупки способствуют усилению команды, и тренер выражает уверенность в их будущих играх.