Isak «Liverpul» uchun transfer maqsadi qolmoqda
«Nyukasl» hujumchisi Aleksandr Isak «Liverpul» jamoasi uchun hali ham qiziqish markazida qolmoqda, garchi klub Ugo Ekitikening transferini amalga oshirgan bo‘lsa ham. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlarda taniqli futbol insayderi Fabrizio Romano ma’lum qildi. Shu bilan birga, Romano ta’kidlaganidek, barcha qaror «Nyukasl» klubiga bog‘liq bo‘ladi.
Agar «sovuq qushlar» Isakni sotishga ruxsat bersa, «Liverpul» Luis Diasni sotgandan keyin taklif bilan chiqishi mumkin. Oldinroq 25 yoshli Aleksandr Isak «Nyukasl»ga o‘zining transferga tayyor ekanligini bildirgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
O‘tgan hafta «Nyukasl» bosh murabbiyi Eddi Xau esa futbolchi jamoada qolishiga ishonch bildirdi. Shunday qilib, Isakning kelajagi klubning qaroriga bog‘liq bo‘lib qolmoqda va keyingi o‘zgarishlar yaqin vaqt ichida aniq bo‘ladi.

Исаак остается целью трансфера для «Ливерпуля»
Нападающий «Ньюкасла» Александр Исаак все еще остается в центре интереса команды «Ливерпуль», хотя клуб уже осуществил трансфер Уго Экитикэ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом в социальных сетях сообщил известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо. При этом, как отметил Романо, все решения будут зависеть от клуба «Ньюкасла».
Если «сороки» разрешат продажу Исаака, «Ливерпуль» может сделать предложение после продажи Луиса Диаса. Ранее сообщалось, что 25-летний Александр Исаак заявил «Ньюкаслу» о своей готовности к трансферу.
На прошлой неделе главный тренер «Ньюкасла» Эдди Хау выразил уверенность, что игрок останется в команде. Таким образом, будущее Исаака остается зависимым от решения клуба, и следующие изменения станут очевидными в ближайшее время.