Yozgi transferlar davrida “Zenit” jamoasiga qo‘shilgan himoyachi Roman Vega o‘zining o‘yin raqamini tanlashi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, argentinalik futbolchi Sankt-Peterburg jamoasida 66-raqam ostida maydonga tushadi. Vega raqam tanlash borasida shunday dedi: “Men oltinchi raqamni juda yaxshi ko‘raman, Argentinada ham shu raqam ostida o‘ynaganman.
Ammo “Zenit”da bu raqam band edi, shuning uchun yana bir oltini qo‘shishga qaror qildim”. Bu so‘zlar “Chempionat” nashri tomonidan keltirilgan.
Shu bilan birga, Roman Vega uchun 66-raqam ostida hech kim “Zenit” safida o‘ynamaganligi qo‘shimcha mas’uliyat ekanligini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, jamoada 6-raqamni himoyachi Vanya Drkushich kiyadi.
Premyer-liga birinchi turida “Zenit” “Rostov” jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi va Roman Vega o‘zining debyut o‘yinini o‘tkazdi. Bu yangi futbolchi jamoaga foydali hissa qo‘shishi kutilmoqda.

Роман Вега выбрал номер 66 в "Зените"
В период летних трансферов защитник Роман Вега, присоединившийся к команде “Зенит”, высказал свои мысли о выборе игрового номера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, аргентинский футболист будет выступать под номером 66 в санкт-петербургской команде. Вега сказал о выборе номера: “Я очень люблю шестой номер, в Аргентине я тоже играл под этим номером.
Но номер “Зенита” был занят, поэтому я решил добавить еще одну шестерку”. Эти слова были приведены изданиями “Чемпионат”.
При этом Роман Вега отметил, что для него номер 66 означает дополнительную ответственность, так как никто не играл под этим номером в составе “Зенита”. Для справки, номер 6 носит защитник Ваня Дркушич.
В первом туре Премьер-лиги “Зенит” одержал победу над командой “Ростов” со счетом 2:1, и Роман Вега провел свой дебютный матч. Ожидается, что этот новый футболист внесет полезный вклад в команду.