Yarim himoyachi Kevin de Bryune yaqinda «Napoli» jamoasi tarkibida debyut qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Antonio Konte boshqaruvidagi jamoa uchinchi divizion vakili «Areccio»ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. De Bryune Italiya chempionlari safidagi debyuti haqida fikr bildirdi.
U o‘zining debyutidan juda mamnunligini, maydonda yaxshi daqiqalar o‘tkazganini ta’kidladi va ishni davom ettirishga tayyorligini ma’lum qildi. Ma’lum bo‘lishicha, Kevin de Bryune ushbu yozda «Manchester Siti»da o‘n yil o‘ynagach, erkin agent sifatida «Napoli»ga o‘tgandi.
Belgiyalik futbolchining iyun oyida 34 yoshga to‘lgan. Uning Seriya A ning yetakchi jamoasi bilan shartnomasi 2026/2027 yilgi mavsum oxirigacha mo‘ljallangan.

Кевин де Брейне дебютировал в команде Наполи
Полузащитник Кевин де Брейне недавно дебютировал в составе команды «Наполи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Антонио Конте проиграла представителю третьего дивизиона «Ареччио» со счетом 0:2. Де Брейне высказался о своем дебюте в рядах итальянских чемпионов.
Он отметил, что очень доволен своим дебютом, провел хорошие моменты на поле и заявил о готовности продолжать работу. Как стало известно, Кевин де Брейне перешел в «Наполи» в качестве свободного агента после десяти лет игры в «Манчестер Сити» этим летом.
Бельгийскому футболисту в июне исполнилось 34 года. Его контракт с ведущей командой Серии А рассчитан до конца сезона 2026/2027.