Roman Vega Zenitda raqobatni ijobiy ko‘radi
Roman Vega, "Zenit" jamoasining yangi a’zosi, himoyaning chap qanotida raqobatdan qo‘rqmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik himoyachi o‘z o‘rnini saqlash uchun tajribali Duglas Santos bilan kurashish nafaqat ularga, balki butun jamoaga foyda keltirishini ta’kidladi. Unga ko‘ra, raqobat jarayoni barcha uchun ijobiy natija beradi.
Duglas uni yanada yaxshilasa, u ham o‘z navbatida Duglasga yordam berishga harakat qiladi. Natijada, g‘olib butun jamoa bo‘ladi, dedi 21 yoshli futbolchi "Sport-Express" nashriga bergan intervyusida.
Shuni eslatib o‘tamizki, "Zenit" jamoasi Vega bilan besh yillik shartnoma imzolaganini 3 iyul kuni e’lon qilgan. Petersburgga ko‘chib o‘tishdan oldin yosh argentinalik futbolchi "Argentinos Xuniors" klubida o‘ynagan va Primera ligasining eng istiqbolli qanot himoyachilaridan biri sifatida tanilgan.

Роман Вега положительно относится к конкуренции в Зените
Роман Вега, новый член команды "Зенит", не боится конкуренции на левом фланге защиты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский защитник подчеркнул, что борьба за свое место с опытным Дугласом Сантосом принесет пользу не только им, но и всей команде. По его словам, процесс конкуренции дает положительный результат для всех.
Если Дуглас станет лучше, он, в свою очередь, постарается помочь Дугласу. В результате, победителем станет вся команда, сказал 21-летний футболист в интервью изданию "Спорт-Экспресс".
Напомним, что команда "Зенит" объявила о подписании пятилетнего контракта с Вегой 3 июля. Перед переездом в Санкт-Петербург молодой аргентинский футболист играл в клубе "Аргентинос Хуниорс" и был признан одним из самых перспективных фланговых защитников Примеры.