Aston Villa Uotkinsni Manchesterga sotmaydi
Matbuotda "Manchester United" klubi "Aston Villa" jamoasining hujumchisi Oli Uotkins bilan muzokaralarni qayta boshlagani haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, The Telegraph nashrining xabar berishicha, 29 yoshli Uotkins "qizil iblislar" safida o‘ynamaydi. Manbalarga ko‘ra, "Aston Villa" allaqachon "Manchester United"ga Uotkins hech qanday shartlarda sotilmasligini ma’lum qilgan.
Birmingham jamoasining bosh murabbiyi Unay Emery Oli Uotkinsni jamoaning sport loyihasidagi asosiy shaxslardan biri deb hisoblaydi. O‘tgan mavsumda "Aston Villa" Angliya Premer-ligasida oltinchi o‘rinni egallab, Yevropa ligasida ishtirok etish imkoniyatini qo‘lga kiritdi.
Klub va murabbiy jamoani yanada rivojlantirish uchun Uotkinsga katta umid bog‘lagan. Shuning uchun ham futbolchi jamoani tark etmaydi.

Астон Вилла Уоткинса в Манчестер не продаст
В прессе появились сообщения о том, что клуб "Манчестер Юнайтед" вновь начал переговоры с нападающим "Астон Виллы" Оли Уоткинсом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако, по информации издания The Telegraph, 29-летний Уоткинс не будет играть в составе "красных дьяволов". По данным источников, "Астон Вилла" уже сообщила "Манчестер Юнайтед", что Уоткинс не будет продан ни при каких условиях.
Главный тренер бirmingham команды Унай Эмери считает Оли Уоткинса одним из ключевых игроков в спортивном проекте команды. В прошлом сезоне "Астон Вилла" заняла шестое место в английской Премьер-лиге и получила возможность участвовать в Лиге Европы.
Клуб и тренер возлагают большие надежды на Уоткинса для дальнейшего развития команды. Поэтому футболист не покинет команду.