Aktobe Sparta jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi
«Aktobe» va «Sparta» jamoalari Konferensiyalar ligasining ikkinchi saralash bosqichidagi o‘yinida deyarli teng kuchda bahslashdilar. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning boshida Martin Sukhomel raqib jarima maydonining chap tomonida to‘pni olib, darvozabonning qo‘lidan to‘pni burchak zarbasiga yubordi. 29-daqiqada chap qanotdan uzatilgan to‘pni Daniyel Sozax bosh bilan aniq zarba berdi va to‘p o‘ng postga yaqin joydan darvozaga kirdi – hisob 1:0 bo‘ldi.
Javobda Lukash Sadilek qattiq zarba berdi, ammo darvozabon oyoqlari bilan to‘pni to‘sdi. Keyinchalik Nikita Korzun to‘pni darvozaga yo‘naltirishga urindi, ammo raqib darvozaboni o‘z sog‘lig‘ini xavf ostiga qo‘yib to‘pni burchak zarbasiga chiqardi.
Lukash Garaslin chap qanotdan markazga siljib, uzoq burchakka zarba berdi, lekin to‘p darvoza ustuniga tegib maydonga qaytdi. 83-daqiqada mezbonlar juda yaxshi tezkor hujum uyushtirib, chap qanotdan markazga uzatilgan to‘pni Oralxon O‘mirtaev sovuqqonlik bilan chap burchakka yo‘naltirdi – hisob 2:0 ga oshdi.
90-daqiqada Velko Birmancevich bahsli penalti zarbasini o‘ng burchakka aniq amalga oshirdi, raqib darvozaboni javob bera olmadi – hisob 2:1. Qozog‘iston jamoasi javob uchrashuviga nisbatan kichik ustunlikka ega.
Ushbu o‘yinda «Aktobe» jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Gollar: Daniyel Sozax 29-daqiqa, Oralxon O‘mirtaev 83-daqiqa, Velko Birmancevich 90-daqiqa.
O‘yin mezboni «Aktobe» stadionida bo‘lib o‘tdi. Jamoalar keyingi o‘yinda o‘z imkoniyatlarini yanada oshirishga harakat qilishadi.

Актобе победил команду Спарта со счетом 2:1
«Актобе» и «Спарта» команды в матче второго квалификационного раунда Лиги конференций почти равными силами сражались. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале игры Мартин Сухомел, забрав мяч на левом фланге штрафной соперника, отправил его в угол после удара вратаря. На 29-й минуте мяч, переданный с левого фланга, был точно пробит головой Даниэлем Созахом, и мяч попал в ворота рядом с правой штангой – счет 1:0.
В ответ Лукаш Садилек нанес сильный удар, но вратарь отразил мяч ногами. Позже Никита Корзун попытался направить мяч в ворота, но вратарь соперника, рискуя своим здоровьем, отправил мяч на угловой.
Лукаш Гараслин, смещаясь с левого фланга в центр, пробил в дальний угол, но мяч попал в перекладину и вернулся на поле. На 83-й минуте хозяева организовали очень хорошую быструю атаку, и мяч, переданный с левого фланга, был холоднокровно направлен Оралхоном О‘миртаевым в левый угол – счет увеличился до 2:0.
На 90-й минуте Велко Бирманчевич точно исполнил спорный пенальти в правый угол, вратарь соперника не смог ответить – счет 2:1. Казахстанская команда имеет небольшое преимущество перед ответным матчем.
В этом матче команда «Актобе» одержала победу со счетом 2:1. Голы: Даниэль Созах 29-я минута, Оралхон О‘миртаев 83-я минута, Велко Бирманчевич 90-я минута.
Игра прошла на стадионе хозяев «Актобе». Команды в следующем матче постараются еще больше увеличить свои шансы.