Madueke Arsenalda o‘yinga chanqoq va intiluvchan
«Arsenal» jamoasining yarim himoyachisi Deklan Rays Londondagi «Chelsea» klubidan «Arsenal»ga o‘tgan Noni Madueke transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, yangi futbolchi nafaqat iste’dodga ega, balki o‘zini ko‘rsatishga katta intilishga ham ega. Rays shaxsiy suhbatda Maduekele bilan gaplashganini va uning yangi jamoada o‘zini isbotlashga tayyorligini his qilganini ta’kidladi.
Raysning so‘zlariga ko‘ra, Madueke natijaga erishishga juda intiladi va o‘yinga chanqoq. Uning o‘zini namoyon qilish istagi juda katta.
Madueke «Arsenal» safida o‘ynashga loyiq ekanini isbotlamoqchi va aynan shunday futbolchilar jamoaga kerak. Futbolchining ko‘plab muxlislarni hayratda qoldirishi va jamoaning muhim a’zolaridan biriga aylanishiga ishonch bildirilgan.
Avvalroq jurnalist Fabrizio Romano xabar berishicha, «Arsenal» 23 yoshli ingliz futbolchisi uchun bonuslar bilan birga 55,4 million yevro miqdorida to‘lov amalga oshirgan. Futbolchi bilan besh yillik shartnoma imzolanmoqda.
Bu transfer klub uchun muhim qo‘shimcha bo‘lib, jamoaning raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi.

Мадуйеке в Арсенале жаждет игры и стремится к ней
Полузащитник «Арсенала» Деклан Райс высказался о трансфере Нони Мадуэке из лондонского клуба «Челси» в «Арсенал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, новый футболист не только талантлив, но и имеет большое стремление проявить себя. Райс отметил, что он общался с Мадуэке на личной встрече и почувствовал, что тот готов доказать свою ценность в новой команде.
Согласно словам Райса, Мадуэке очень стремится к достижению результатов и жаждет игры. Его желание проявить себя очень велико.
Мадуэке хочет доказать, что достоин играть за «Арсенал», и именно такие футболисты нужны команде. Ожидается, что игрок удивит многих поклонников и станет одним из ключевых членов команды.
Ранее журналист Фабрицио Романо сообщил, что «Арсенал» осуществил выплату в размере 55,4 миллиона евро с бонусами за 23-летнего английского футболиста. С игроком подписывается пятилетний контракт.
Этот трансфер является важным дополнением для клуба и будет способствовать повышению конкурентоспособности команды.