Braziliyaning Atletiko Mineyro jamoasi Janubiy Amerika kubogi 1/16 final bosqichi javob uchrashuvida Kolumbiyaning Bukaramanga jamoasini mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin natijasi asosiy va qo‘shimcha vaqt davomida 1:0 hisobida Kolumbiya jamoasi foydasiga yakunlandi. Biroq, umumiy hisobda birinchi o‘yindagi 1:0 g‘alaba sababli Braziliya jamoasi keyingi bosqichga yo‘l oldi.
Uchrashuv yakunida penaltilar seriyasi o‘tkazildi va unda braziliyalik futbolchilar aniqroq o‘ynab, g‘alabani qo‘lga kiritishdi. Ushbu seriyada sobiq Zenit hujumchisi Xalk ham o‘z imkoniyatini muvaffaqiyatli amalga oshirdi.
Endi Atletiko Mineyro jamoasi 1/8 finalda Argentina jamoasi Godoy-Krus bilan bahs olib boradi. O‘yinlar davomida jamoalar o‘rtasidagi raqobat kuchli bo‘lib, keyingi bosqichda ham qiziqarli uchrashuvlar kutilyapti.

Атлетико Минейро в Кубке Южной Америки в 1/8 финала
Бразильская команда Атлетико Минейро одержала победу над колумбийской командой Букарамanga в ответном матче 1/16 финала Кубка Южной Америки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Результат игры по основному и дополнительному времени завершился со счетом 1:0 в пользу колумбийской команды. Однако, благодаря победе 1:0 в первой игре, бразильская команда вышла в следующий этап.
В конце матча была проведена серия пенальти, в которой бразильские футболисты сыграли точнее и завоевали победу. В этой серии бывший нападающий Зенита Халк также успешно реализовал свой шанс.
Теперь команда Атлетико Минейро встретится в 1/8 финала с аргентинской командой Годой-Крус. В ходе матчей соперничество между командами будет сильным, и в следующем этапе ожидаются интересные встречи.