Italiya Olimpiya chempioni Zuytdirolda maslahatchi boʻldi
Italiya sport yurishi bo‘yicha 2008 yilgi Olimpiya chempioni, 40 yoshli Aleks Shvatsyer Italiya Seriya B ligasida ishtirok etayotgan «Zuytdirol» klubining maslahatchilari qatoriga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu klub Avstriyaliklar ko‘p yashaydigan Janubiy Tirol avtonom hududidan bo‘lib, yuqori liga yo‘lida katta rejalarga ega. Klub sport direktori Paolo Bravo Aleksni uning mehnatsevarligi va sportga bo‘lgan ishtiyoqi sababli taklif qilganini ta’kidladi.
Aleks Shvatsyer ham Janubiy Tiroldan bo‘lib, 2008 yilda Pekinda Olimpiya oltin medalini qo‘lga kiritgan. Biroq, uning faoliyati keyinchalik doping bilan bog‘liq mojaro tufayli soya ostida qoldi.
Klub rahbariyati Aleksning tajribasi va bilimlari jamoaga katta foyda keltirishiga ishonadi hamda yuqori natijalarga erishish uchun birgalikda ishlashga tayyor.

Итальянский олимпийский чемпион стал консультантом в Зуйтдироле
Итальянский чемпион Олимпийских игр по спортивной ходьбе 2008 года, 40-летний Алекс Швацер, присоединился к числу консультантов клуба «Зуйтдиро́л», который участвует в итальянской Серии B. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот клуб находится в автономном районе Южный Тироль, где проживает много австрийцев, и имеет большие планы на путь в высшую лигу. Спортивный директор клуба Паоло Браво отметил, что Алекс был приглашен из-за своей трудоспособности и страсти к спорту.
Алекс Швацер также родом из Южного Тироля и завоевал олимпийское золото в Пекине в 2008 году. Однако его карьера впоследствии оказалась под угрозой из-за скандала, связанного с допингом.
Руководство клуба уверено, что опыт и знания Алекса принесут команде большую пользу и они готовы работать вместе для достижения высоких результатов.