Vitsel Italiya Serie Ada o‘ynashni xohlaydi
Yaqinda 36 yoshli belgiyalik futbolchi "Atletiko" bilan shartnomasi tugagach, erkin agentga aylandi. U La Gazzetta dello Sport nashriga bergan intervyusida Saudiya Arabistoni haqida so‘z yuritdi.
Vitsel futbolda hech qachon "hech qachon" deb aytmaslik kerakligini ta'kidladi, ammo uning asosiy maqsadi Yevropaning yuqori darajadagi chempionatlarida o‘ynashda davom etishdir. Ayniqsa, u o‘zining taktika va yuqori darajasi bilan ajralib turadigan Italiya Serie A chempionatiga qiziqish bildirganini aytdi.
2012-2016 yillar davomida Aksel Vitsel Rossiyaning "Zenit" klubida o‘ynagan va keyin Xitoyga yo‘l olgan. Yevropaning eng kuchli chempionatlarida esa u Germaniya va Ispaniyada faoliyat yuritgan.
Hozirgi vaqtda esa u o‘z karerasini davom ettirish uchun yangi imkoniyatlarni qidirmoqda. Uning maqsadi yuqori darajadagi jamoalarda o‘ynashni davom ettirish va o‘zini professional darajada ko‘rsatishdir.

Вицел хочет играть в итальянской Серии А
Недавно 36-летний бельгийский футболист стал свободным агентом после окончания контракта с "Атлетико". В интервью изданию La Gazzetta dello Sport он говорил о Саудовской Аравии.
Витсель подчеркнул, что в футболе никогда не следует говорить "никогда", однако его главная цель - продолжать играть в высококлассных чемпионатах Европы. В частности, он отметил интерес к чемпионату Италии Серии А, который выделяется своей тактикой и высоким уровнем.
С 2012 по 2016 год Аксель Витсель играл в российском клубе "Зенит", а затем уехал в Китай. В самых сильных чемпионатах Европы он выступал в Германии и Испании.
В настоящее время он ищет новые возможности для продолжения своей карьеры. Его цель - продолжать играть в командах высокого уровня и проявлять себя на профессиональном уровне.