Svishov RPFLdagi legionerlar sonini qisqartirishni qo‘lladi
Davlat Dumasi deputati Dmitriy Svishov Rossiya Professional Futbol Ligasi (RPFL)da legionerlar sonini cheklash bo‘yicha takliflar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Sport vazirligining mavsum uchun jamoalar tarkibidagi xorijlik futbolchilar sonini kamaytirish tashabbusini qo‘llab-quvvatlashini aytdi. Deputatning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaqtda iqtisodiyot va biznes sohasida qiyinchiliklar mavjud.
Shuning uchun legionerlar sonini cheklash chorasi vaqtinchalik, bir-ikki yil davomida joriy etilishi mumkin. Vaziyat barqarorlashgach, cheklovlarni yumshatish haqida qayta o‘ylash mumkin bo‘ladi.
Bundan oldin poytaxt «Lokomotiv» klubi va Rossiya terma jamoasi sobiq murabbiyi Yuri Syomin ham ushbu masala yuzasidan o‘z fikrlarini bildirgan edi. Ushbu muhokamalar legionerlar sonini tartibga solish orqali milliy futbolni rivojlantirishga qaratilgan.
Shuningdek, cheklovlar jamoalardagi mahalliy futbolchilar uchun imkoniyatlarni kengaytirishga xizmat qilishi kutilmoqda. Futbol sohasidagi bunday o‘zgarishlar sportchilar va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.
"Al-Nasr" futbol klubi bosh murabbiyi Jorje Jezush Krishtianu Ronaldoning navbatdagi uchrashuvda maydonga tushmasligi sabablarini tushuntirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda
Sport Bugun, 08:57
"Lokomotiv" klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov "Benfika" bosh murabbiyi Joze Mourinyo faoliyatini qaysi yo‘nalishda davom ettirishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu

Сви́шов поддержал сокращение числа легионеров в RPFL
Депутат Государственной Думы Дмитрий Свищов высказал мнение о предложениях по ограничению числа легионеров в Российской Профессиональной Футбольной Лиге (РПФЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что поддерживает инициативу Министерства спорта по снижению числа иностранных футболистов в составах команд на сезон. По словам депутата, в настоящее время существуют трудности в экономике и бизнесе.
Поэтому мера по ограничению числа легионеров может быть введена временно, на один-два года. После стабилизации ситуации можно будет подумать о смягчении ограничений.
Ранее бывший тренер столичного клуба «Локомотив» и сборной России Юрий Сёмин также высказывал свои мысли по этому вопросу. Эти обсуждения направлены на развитие национального футбола через регулирование числа легионеров.
Кроме того, ожидается, что ограничения будут способствовать расширению возможностей для местных футболистов в командах. Такие изменения в футболе внимательно отслеживаются спортсменами и специалистами.