Shpilevskiy: Jamoa o‘yini yomon bo‘lmadi, imkoniyat bor
«Pari NN» jamoasi bosh murabbiyi Aleksey Shpilevskiy «Match TV» uchun «Akron»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z jamoasining faol o‘yiniga qaramay, to‘rt taym davomida gol ura olmaganliklari sabablarini tahlil qilish zarurligini ta’kidladi. Murabbiy o‘yinda berilgan yozuvlar haqida so‘ralganda, u bu yozuvlarning natijaga ta’sir qilmasligini aytdi va buning bahona sifatida qabul qilinishini istamadi.
Boselli ikkinchi gol o‘tkazilgandan keyin juda hissiylashgani haqida gapirar ekan, murabbiy jamoa ikki o‘yinda beshta gol o‘tkazib yuborganini tan oldi. U bunga jamoa munosib emasligini ta’kidladi va futbolchilarga murakkab davrda sabr qilish va rivojlanishni davom ettirish zarurligini tushuntirganini aytdi.
Murabbiy ikki mag‘lubiyatni mavsum boshidagi muvaffaqiyatsizlik deb atash noto‘g‘ri ekanligini, u natijalarga emas, balki jarayonga e’tibor qaratishini bildirdi. Shpilevskiy jamoaning hozirgi holatini tanqid qilmay, individual xatoliklar natijasida mag‘lubiyatga uchraganini qayd etdi.
U futbol bu sport ekanini va jamoa oldida hali ko‘p imkoniyatlar borligini ta’kidladi. Murabbiy ishni davom ettirish va natijalar yaxshilanishiga umid qilish kerakligini aytdi.

Шпилевский: Игра команды была неплохой, есть возможность
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский высказал свое мнение после матча против «Акрона» для «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что, несмотря на активную игру своей команды, необходимо проанализировать причины, по которым они не смогли забить гол в течение четырех таймов. Когда тренера спросили о записках, выданных в игре, он сказал, что эти записки не влияют на результат и не хотел бы, чтобы это воспринималось как отговорка.
Говоря о том, что Боселли очень эмоционально отреагировал после второго пропущенного гола, тренер признал, что команда пропустила пять голов за два матча. Он подчеркнул, что команда не заслуживает этого и объяснил игрокам, что в сложный период необходимо проявлять терпение и продолжать развиваться.
Тренер заявил, что называть два поражения неудачами в начале сезона неправильно, он сосредоточен не на результатах, а на процессе. Шпилевский отметил, что команда потерпела поражение из-за индивидуальных ошибок, не критикуя текущее состояние команды.
Он подчеркнул, что футбол — это спорт, и у команды еще есть много возможностей. Тренер сказал, что нужно продолжать работать и надеяться на улучшение результатов.