Onana jarohatdan so‘ng mashg‘ulotlarga qaytdi
Kamerunlik darvozabon Andre Onana Angliyaning "Manchester Yunayted" klubiga qaytib, jamoa bilan birga mashg‘ulotlarni boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning matbuot xizmatidan ma’lum qilinishicha, darvozabon maydonga jarohatdan keyin qaytgan. Oldinroq Onananing jarohati sabab ikki oygacha maydonda bo‘lmasligi mumkinligi aytilgan edi, ammo ikki haftadan kam vaqt ichida uning jarohati jiddiy emasligi aniqlandi.
O‘tgan mavsumda barqaror o‘yin ko‘rsatmagan futbolchi hozircha "Manchester Yunayted"da qolmoqda. Klub esa yangi darvozabon Emiliano Martinesni jamoaga qo‘shib olish bo‘yicha urinishlaridan hali ijobiy natija chiqmagan.
Shu bilan birga, Onana ham jamoada qolishni istayotganini bildirgan. O‘tgan mavsumda u 50 o‘yinda maydonga tushib, 65 ta gol o‘tkazib yuborgan, shundan 12 o‘yinda darvozasini saqlab qolgan.

Онана вернулась к тренировкам после травмы
Камерунский вратарь Андре Онана вернулся в английский клуб "Манчестер Юнайтед" и начал тренировки с командой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации пресс-службы клуба, вратарь вернулся на поле после травмы. Ранее сообщалось, что Онана может отсутствовать на поле до двух месяцев из-за травмы, однако менее чем через две недели стало ясно, что его травма не серьезная.
Футболист, который не показывал стабильной игры в прошлом сезоне, пока остается в "Манчестер Юнайтед". Клуб пока не добился положительных результатов в попытках подписать нового вратаря Эмилиано Мартинеса.
Тем не менее, Онана также заявил о своем желании остаться в команде. В прошлом сезоне он провел на поле 50 матчей, пропустив 65 голов, из которых в 12 матчах сохранил свои ворота в неприкосновенности.