Bilyaletdinov: Rubin bilan o‘yinda mudofaa muhim
Rossiyalik murabbiy Rinat Bilyaletdinov, sobiq «Lokomotiv» futbolchisi Diniyar Bilyaletdinovning otasi, «Zenit» va «Rubin» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur jamoalar Rossiya chempionatining ikkinchi turida to‘qnash keladi. Bilyaletdinovning so‘zlariga ko‘ra, agar «Zenit» futbolchilari «Rubin»ning harakatlariga tayyor bo‘lmasa, ular jiddiy muammolarga duch kelishi mumkin.
Ayniqsa, «Rubin»ning xavfli qarshi hujumlariga qarshi ehtiyotkorlik zarur. U o‘yinda mudofaaning qat’iyligi muhimligini ta’kidladi, aks holda noxush holatlar yuzaga kelishi ehtimoli yuqori.
«Zenit» va «Rubin» o‘rtasidagi o‘yinda jamoalar o‘zining birinchi turdagi g‘alabalarini davom ettirishga intiladi. Uchrashuv 27 iyul kuni Qozon shahrida bo‘lib o‘tadi.
Har ikki jamoa mavsumni yaxshi boshlagan bo‘lib, «Zenit» «Rostov»ni 2:1 hisobida mag‘lub etgan, «Rubin» esa «Akhmat» ustidan 2:0 hisobida g‘alaba qozongan. Ushbu o‘yin Rossiya chempionatining diqqatga sazovor voqealaridan biri bo‘lishi kutilmoqda.

Билялетдинов: В игре с Рубином защита важна
Российский тренер Ринат Билялетдинов, отец бывшего игрока «Локомотива» Динияра Билялетдинова, высказал свои мысли о матче между командами «Зенит» и «Рубин». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эти команды встретятся во втором туре чемпионата России. По словам Билялетдинова, если футболисты «Зенита» не будут готовы к действиям «Рубина», они могут столкнуться с серьезными проблемами.
В частности, необходима осторожность против опасных контратак «Рубина». Он подчеркнул важность жесткости защиты в игре, иначе вероятность неприятных ситуаций высока.
В матче между «Зенитом» и «Рубином» команды стремятся продолжить свои победы в первом туре. Встреча состоится 27 июля в Казани.
Обе команды хорошо начали сезон, «Зенит» одержал победу над «Ростовом» со счетом 2:1, а «Рубин» выиграл у «Ахмата» со счетом 2:0. Этот матч ожидается как одно из значительных событий чемпионата России.