Sobiq «Zenit» hujumchisi Aleksey Gasilin Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turida «Krylya Sovetov» va «Pari NN» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda Vadim Rakovning goliga oid vaziyatga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Nijny Novgorod klubi darvozaboni Vadim Lukyanov o‘tgan to‘pga qarshi o‘yinda yaxshi o‘ynamagan. Gasilin ta’kidlaganidek, Rakovning yakka harakatlari muhim rol o‘ynadi.
U Aleksandrovni aldab, to‘pni oyog‘ining tashqi qismi bilan aniq zarba berdi. To‘p ozgina burilib, darvozaga yo‘l oldi.
Albatta, darvozabonning harakatlariga savollar tug‘iladi, deb qo‘shimcha qildi u «Match Premier» efirida. Shuningdek, hujumchi hatto durang holatida ham maydonning eng yaxshi o‘yinchisi bo‘lgan bo‘lar edi.

Гасилин Раковна гола перед критиковал ошибку
Бывший нападающий «Зенита» Алексей Гасилин прокомментировал ситуацию с голом Вадима Ракова в матче второго тура Российской Премьер-Лиги между командами «Крылья Советов» и «Пари NN». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, вратарь клуба Нижний Новгород Вадим Лукьянов не сыграл хорошо в ситуации с пропущенным мячом. Как отметил Гасилин, индивидуальные действия Ракова сыграли важную роль.
Он обманул Александрова и точно ударил мячем внешней стороной ноги. Мяч немного закрутился и направился в ворота.
Конечно, возникают вопросы к действиям вратаря, добавил он в эфире «Матч Премьер». Также нападающий отметил, что даже в случае ничьей он был бы лучшим игроком матча.