U Rossiya terma jamoasi sobiq o‘yinchisi sifatida “Spartak” jamoasi mamlakat bo‘ylab eng ko‘p tarafdorlarga ega ekanini ta’kidladi. Uning fikricha, “qizil-oq” jamoani qo‘llab-quvvatlovchilar soni boshqa klublarnikidan ancha ko‘p va bu borada bahslashishga ham hojat yo‘q.
Yeshchenko “Spartak”ni hozirgacha xalq jamoasi deb hisoblash mumkinligini bildirdi. Shuningdek, u “Zenit” klubining faqat Sankt-Peterburg shahrida ko‘proq tarafdorlarga ega ekanini, boshqa hududlarda esa “Spartak”ga nisbatan kamroq qo‘llab-quvvatlanishini ta’kidladi.
“Sport-Express” nashri uning so‘zlarini keltirdi. Eslatib o‘tish joizki, “Spartak” va “Zenit” jamoalari Rossiya Premyer Ligasi 5-turida 16-avgust kuni o‘zaro o‘ynashadi.

Ещенко: В России самый популярный клуб — «Спартак»
Бывший футболист московского «Спартака» Андрей Ещенко сообщил, какой клуб является самым популярным в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда «Спартак» имеет наибольшее количество болельщиков по всей стране как бывший игрок сборной России. По его мнению, число сторонников «красно-белых» значительно превышает количество болельщиков других клубов, и в этом вопросе не стоит спорить.
Ещенко заявил, что «Спартак» до сих пор можно считать народной командой. Также он подчеркнул, что клуб «Зенит» имеет больше болельщиков только в Санкт-Петербурге, а в других регионах поддержка «Спартака» значительно выше.
Издание «Спорт-Экспресс» привело его слова. Напомним, что команды «Спартак» и «Зенит» встретятся в 5-м туре Российской Премьер-Лиги 16 августа.