Rossiyalik murabbiy Igor Kolyvanov Anton Zabolotniy va uning maydon tashqarisiga chiqarilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrlarini "Match Premier"ga aytib o‘tdi. Kolyvanovning ta’kidlashicha, bu xato ancha jiddiy bo‘lgan.
U shunday dedi: "Bu haqiqatan ham noto‘g‘ri harakat edi. To‘pga yetib bormasligingni tushunasiz va to‘g‘ridan-to‘g‘ri oyoq bilan harakat qilasiz.
Bu aniq qattiq va noo‘rin xato edi." Shuningdek, Zabolotniyning maydon tashqarisiga chiqarilishi Spartak jamoasi uchun Kaliningradning Baltika jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda birinchi bo‘ldi. Ikkinchi bo‘limda jamoa Braziliyalik o‘yinchi Markinyos tufayli kamchilikka tushdi.
Natijada, "qizil oq" jamoa to‘qqiz nafar o‘yinchi bilan o‘ynadi va o‘yinning oxirida uchta gol o‘tkazib yubordi. Anton Zabolotniy yozda "Spartak"ga qo‘shilgan yangi o‘yinchi bo‘lib, 34 yoshda va ilgari faoliyatini to‘xtatgan "Ximki" jamoasidan kelgan.
Ushbu o‘yinda ikki o‘yinchi maydon tashqarisiga chiqarildi, to‘rtta gol urildi va natijada "Baltika" Moskva shahrida "Spartak"ni mag‘lub etdi.

Коля́ванов Заболо́тин вы́ступил с кри́тикой ошибки вне́ поля
Российский тренер Игорь Колянов высказался о выходе Антона Заболотного и его действиях за пределами поля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своим мнением в "Match Premier". По словам Колянова, эта ошибка была довольно серьезной.
Он сказал: "Это действительно было неправильное действие. Вы понимаете, что не можете добраться до мяча и действуете напрямую ногой.
Это была явно жесткая и неуместная ошибка." Также выход Заболотного за пределы поля стал первым для команды "Спартак" в матче против калининградской "Балтики". Во втором тайме команда оказалась в меньшинстве из-за бразильского игрока Маркиньоса.
В результате "красно-белые" играли в девять человек и в конце матча пропустили три гола. Антон Заболотный стал новым игроком "Спартака", присоединившись летом, ему 34 года, и он пришел из команды "Химки", завершившей свою карьеру.
В этом матче два игрока были удалены с поля, было забито четыре гола, и в результате "Балтика" одержала победу над "Спартаком" в Москве.