Spartak Premer-liga o‘yinida zarbalar bo‘yicha rekord o‘rnatdi
Moskva “Spartak” jamoasi Rossiya Premer-ligasining alohida o‘yini doirasida zarbalar bo‘yicha yangi klub antirekordini o‘rnatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda batafsil ma’lumotlarni Opta Sports taqdim etdi. Shanba kuni bo‘lib o‘tgan ikkinchi tur o‘yinida “Spartak” “Baltika” jamoasiga qarshi o‘yinda kaliningradliklar darvozasiga atigi uch marta zarba berdi.
Opta statistikasi 2009 yildan boshlangan va shu 16 yil ichida “qizil-oq” jamoa Rossiya chempionatining elit divizionida 495 ta o‘yin o‘tkazgan, lekin hech qachon shuncha kam zarba berilmagan edi. Avvalgi antirekord “Spartak” uchun to‘rt zarba bo‘lib, 2009 yildan beri bu ko‘rsatkich to‘rt marta takrorlangan.
Ular 2012 va 2020 yillarda Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasiga, 2014 yilda Moskva “Dinamo”ga va 2011 yilda “Rubin”ga qarshi o‘yinlarda bunday natijaga erishgan. Eng muhimi, o‘yinning ikkinchi bo‘limida “Spartak” raqib darvozasiga umuman zarba bera olmadi.
Bu Opta statistikasini yuritishni boshlaganidan beri birinchi marta yuz berdi. “Spartak”ning bu muvaffaqiyatsizligi haqida qo‘shimcha ma’lumotlar bizning sharhimizda mavjud.

Спартак установил рекорд по ударам в матче Премьер-лиги
Команда московского «Спартака» установила новый клубный антирекорд по ударам в рамках отдельной игры Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Подробную информацию предоставила Opta Sports. В игре второго тура, которая прошла в субботу, «Спартак» нанес всего три удара по воротам калининградской «Балтики».
Статистика Opta ведется с 2009 года, и за эти 16 лет «красно-белые» провели 495 матчей в элитном дивизионе чемпионата России, но никогда не наносили так мало ударов. Предыдущий антирекорд для «Спартака» составил четыре удара, и этот показатель повторялся четыре раза с 2009 года.
Они достигли такого результата в матчах против петербургского «Зенита» в 2012 и 2020 годах, московского «Динамо» в 2014 году и «Рубина» в 2011 году. Что самое важное, во втором тайме «Спартак» не нанес ни одного удара по воротам соперника.
Это произошло впервые с момента начала ведения статистики Opta. Дополнительная информация о неудаче «Спартака» доступна в нашем комментарии.