Shtutgart Konstantelias bilan shartnoma shartlarini kelishdi
Nemisning “Shtutgart” klubi Gretsiya terma jamoasi va “PAOK” klubidan bo‘lgan futbolchi Yannis Konstantelias bilan shaxsiy shartnoma shartlarini to‘liq kelishib oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lum qildi. Hozirda grek tomoni futbolchini qo‘yib yuborishni istamay, bitimni to‘xtatib turibdi.
Avvalroq 22 yoshli hujumchi yarim himoyachi taxminan 20 million yevro evaziga klubini almashtirishi aytilgan edi, ammo so‘nggi muzokaralardan keyin “PAOK” klubining transferga ruxsat bermagani ma’lum bo‘ldi. O‘z navbatida, futbolchi ish joyini o‘zgartirishga tayyorligini bildirgan.
O‘tgan mavsumda u klub darajasida 47 ta o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urdi va 1 ta samarali uzatma berdi. Shunday qilib, “Shtutgart” klubi futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shish uchun muzokaralarni davom ettirmoqda.

Штутгарт согласовал условия контракта с Константелиясом
Немецкий клуб «Штутгарт» полностью согласовал условия личного контракта с футболистом греческой сборной и клубом «ПАОК» Яннисом Константелиясом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом журналист Фабрицио Романо сообщил на своих страницах в социальных сетях. В настоящее время греческая сторона не хочет отпускать футболиста и приостанавливает сделку.
Ранее сообщалось, что 22-летний нападающий полузащитник может сменить клуб за примерно 20 миллионов евро, но после последних переговоров стало известно, что клуб «ПАОК» не дал разрешение на трансфер. В свою очередь, футболист заявил о готовности сменить место работы.
В прошлом сезоне он сыграл 47 матчей на клубном уровне, забил 10 голов и сделал 1 результативную передачу. Таким образом, клуб «Штутгарт» продолжает переговоры о добавлении футболиста в свой состав.