Baltika yangi Lesterga aylanishi mumkinligi haqida
Kaliningradlik «Baltika» klubi markaziy himoyachisi Natan Gassama joriy mavsumdagi o‘yinlarini 2015-2016 yilgi «Lester» jamoasining muvaffaqiyatlari bilan solishtirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘sha vaqtda Angliya jamoasi past ligalardan chiqqan bo‘lsa-da, mamlakat chempionatida kutilmagan g‘alabaga erishgan edi. Hozir «Baltika» Rossiya chempionatining birinchi ikki turidan so‘ng 4 ochko jamg‘arib, yuqori o‘rinlarda bormoqda.
Gassama «Yangi «Lester» bo‘lish mumkin, ammo hali faqat ikki o‘yin o‘tkazdik, shuning uchun bu haqda erta gapirish kerak», dedi. Birinchi turda «Baltika» Moskva «Dinamo» jamoasi bilan durang o‘ynadi, ikkinchi turda esa «Spartak»ni 3:0 hisobida mag‘lub etdi.

Балтика может стать новым Лестером
Центральный защитник калининградского клуба «Балтика» Натан Гассама сравнил игры текущего сезона с успехами команды «Лестер» 2015-2016 годов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя тогда английская команда вышла из низших лиг, она добилась неожиданной победы в чемпионате страны. Сейчас «Балтика» после первых двух туров чемпионата России набрала 4 очка и занимает высокие позиции.
Гассама сказал: «Мы можем стать новым «Лестером», но мы сыграли всего два матча, поэтому говорить об этом рано». В первом туре «Балтика» сыграла вничью с московским «Динамо», а во втором туре одержала победу над «Спартаком» со счетом 3:0.