Qozonning "Krasnodar" jamoasi hujumchisi Devid Kobnan Mozes legionerlar soniga qo‘yiladigan amaldagi cheklovlar bo‘yicha o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, futbolchi millati muhim emas, balki uning kuchli va o‘yinga loyiq bo‘lishi asosiy mezondir. Mozesning aytishicha, maydonda faqat o‘yinda haqiqatan ham o‘ynashga loyiq futbolchilar bo‘lishi kerak.
Avvalroq ma’lum qilinishicha, Rossiya sport vazirligi elit futbol ligasida legionerlar sonini kamaytirishni rejalashtirmoqda. Yangi qoidalarga ko‘ra, mavsum uchun ro‘yxatda legionerlar soni 13 nafardan 10 nafarga qisqaradi, maydonda esa bir vaqtning o‘zida 8 o‘rniga 5 legioner o‘ynashi mumkin bo‘ladi.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, dastlab vazirlik vakillari Rossiya futbol ittifoqi bilan bu masalani muhokama qilishga tayyor edi. Ammo hozirgi vaziyatda ularning fikri inobatga olinmasligi mumkin.
Bu o‘zgarishlar mamlakat futbolining rivojlanishiga qanday ta’sir ko‘rsatishi vaqt o‘tishi bilan aniq bo‘ladi.

Кобнан Мозес высказал свое мнение по поводу ограничения числа легионеров
Нападающий казанского "Краснодара" Дэвид Кобнан Мозес высказал свое мнение о действующих ограничениях на количество легионеров. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, национальность футболиста не имеет значения, важнее, чтобы он был сильным и достойным игры. Мозес утверждает, что на поле должны находиться только те футболисты, которые действительно заслуживают играть.
Ранее сообщалось, что Министерство спорта России планирует сократить количество легионеров в элитных футбольных лигах. Согласно новым правилам, количество легионеров в заявке на сезон сократится с 13 до 10, а на поле одновременно вместо 8 смогут играть 5 легионеров.
Согласно последним данным, изначально представители министерства были готовы обсудить этот вопрос с Российским футбольным союзом. Однако в текущей ситуации их мнение может быть не учтено.