Ovechkin Dinamo futbolchilari bilan samimiy suhbat qildi
Moskva «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin «Vashington Képitalz» jamoasi kapitanlari Aleksandr Ovechkinning Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turidan o‘rin olgan «Dinamo» va «Rostov» o‘yinidan so‘ng futbolchilari bilan qanday suhbatlashgani haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ovechkin «oq-ko‘k» jamoaning kiyinish xonasiga kirib, murabbiy va futbolchilarni iliq kutib oldi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Ovechkin hech kimni tanqid qilmagan va hech kimni haqoratlamagan.
Aksincha, uning so‘zlari futbolchilarga ishonch bag‘ishlashi mumkin. «Siz o‘ylaysizmi, u bizni ahmoq deb aytdimi yoki yomon o‘ynayapsizlar, deb aytdimi?
Balki uning so‘zlari futbolchilarga ruh beradi», dedi Karpin matbuot anjumanida. «Dinamo» va «Rostov» o‘yini 1:0 hisobida Moskva jamoasi foydasiga yakunlandi.
Yagona golni Ivan Sergeyev urdi. Shuningdek, Ovechkin bir hafta oldin bo‘lib o‘tgan «Dinamo» va Kaliningradning «Baltika» jamoalari o‘rtasidagi birinchi o‘yinda ham ishtirok etgan.

Овечкин провел искренний разговор с футболистами Динамо
Главный тренер московского «Динамо» Валерий Карпин рассказал о том, как капитан команды «Вашингтон Кэпиталз» Александр Овечкин пообщался с футболистами после матча «Динамо» и «Ростов» во втором туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Овечкин вошел в раздевалку «бело-голубых» и тепло поприветствовал тренера и игроков. По словам тренера, Овечкин никого не критиковал и не оскорблял.
Напротив, его слова могут вселить уверенность в футболистов. «Вы думаете, он сказал, что мы дураки или что вы плохо играете?
Возможно, его слова придают игрокам духа», — сказал Карпин на пресс-конференции. Матч «Динамо» и «Ростов» завершился со счетом 1:0 в пользу московской команды.
Единственный гол забил Иван Сергеев. Также Овечкин принимал участие в первом матче «Динамо» и калининградской «Балтики», который состоялся неделю назад.