Golenkov: «Rostov» mag‘lubiyatida xatolar bor edi
«Rostov» jamoasi hujumchisi Egor Golenkov Moskva «Dinamo» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi tur o‘yini natijasida yuzaga kelgan mag‘lubiyat sabablari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, birinchi yigirma daqiqa davomida jamoa yaxshi o‘yin ko‘rsatib, raqibga bosim o‘rnatishga muvaffaq bo‘lgan. Biroq, gol o‘tkazib yuborilgach, o‘yin biroz qiyinlashgan.
Ikkinchi bo‘lim esa yaxshi o‘tgan, unda raqibga imkoniyat berilmagan, ammo o‘z jamoasi ham ko‘p hujumlar uyushtira olmagan. Uchrashuv yakunida yagona golni Ivan Sergeyev kiritgan.
Qiziqarli jihati shundaki, hozirgi «Dinamo» bosh murabbiyi Valeriy Karpin ilgari «Rostov» jamoasini boshqargan. O‘yin oldidan esa murabbiylar o‘zaro iliq muloqot qilib, bir-birlarini samimiy qutlaganlar.
Shuningdek, Jonatan Alba ham «Rostov»da Karpinning murabbiylar shtabida ishlaganligi ta’kidlandi. Uchrashuv 1:0 hisobida «Dinamo» foydasiga yakunlandi.
Bu natija mavsumning davomida jamoalarning o‘yin sifati va taktik rejalari haqida ko‘p narsani anglatadi.

Голенков: «Ростов» проиграл из-за ошибок
Нападающий команды «Ростов» Егор Голенков высказал свое мнение о причинах поражения в матче второго тура Российской Премьер-Лиги против московского «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в первые двадцать минут команда показала хорошую игру и смогла оказать давление на соперника. Однако после пропущенного гола игра немного усложнилась.
Вторая половина прошла хорошо, сопернику не было предоставлено возможностей, но и собственная команда не смогла организовать много атак. В конце встречи единственный гол забил Иван Сергеев.
Интересно, что нынешний главный тренер «Динамо» Валерий Карпин ранее тренировал команду «Ростов». Перед игрой тренеры тепло пообщались и искренне поздравили друг друга.
Также было отмечено, что Жонатан Альба также работал в тренерском штабе Карпина в «Ростове». Встреча завершилась со счетом 1:0 в пользу «Динамо».