Silyanov Lokomotivda qolishini tasdiqladi
Moskva «Lokomotiv» jamoasining himoyachisi Aleksandr Silyanov poytaxt klubi tarkibini tark etmoqchi emasligini tasdiqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ommaviy axborot vositalari futbolchiga turli jamoalar qiziqish bildirayotgani haqida xabar bergan, ammo Silyanov Moskvada qolishni rejalashtirmoqda. Futbolchi o‘z fikrini shunday ifoda etdi: «Aniq bir taklif bo‘lmadi.
Men buni tinch qabul qilaman. Men «Lokomotiv» futbolchisiman».
U shuningdek, boshqa klublarning qiziqishi haqida yangiliklarni internet orqali kuzatib borayotganini aytdi. Joriy mavsumda Silyanov Rossiya Premer-ligasida ikki o‘yin o‘tkazdi, ammo hech qanday gol yoki assist qayd etmadi.
Yaqinda 24 yoshli himoyachi «Lokomotiv» bilan shartnomasini 2029 yilgacha uzaytirdi. Uning bozor qiymati olti million yevroni tashkil etadi.
Bu ma'lumotlar «RB Sport» nashri tomonidan taqdim etildi. Silyanov jamoasi bilan kelgusida ham faoliyatini davom ettirishni istaydi va o‘z vazifalarini bajarishda davom etadi.

Сильянов подтвердил, что останется в Локомотиве
Защитник московского «Локомотива» Александр Сильянов подтвердил, что не собирается покидать состав столичного клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее средства массовой информации сообщали о том, что на игрока проявляют интерес различные команды, однако Сильянов планирует остаться в Москве. Футболист выразил свое мнение так: «Конкретного предложения не было.
Я спокойно к этому отношусь. Я игрок «Локомотива».
Он также сказал, что следит за новостями об интересе других клубов в интернете. В текущем сезоне Сильянов провел два матча в Российской Премьер-Лиге, но не записал ни одного гола или ассиста.
Недавно 24-летний защитник продлил контракт с «Локомотивом» до 2029 года. Его рыночная стоимость составляет шесть миллионов евро.
Эта информация была предоставлена изданием «RB Sport». Сильянов хочет продолжать свою карьеру с командой и будет продолжать выполнять свои обязанности.