Dzyuba: Spartak o‘ziga zarar yetkazdi Baltika o‘yinda
Tolyattinskning "Akron" jamoasi hujumchisi Artyom Dzyuba Moskva "Spartak" klubining Kaliningradning "Baltika" jamoasiga qarshi o‘yinda katta hisobda mag‘lub bo‘lishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turida "qizil-oq" jamoasi o‘z maydonida "Baltika"ga 0:3 hisobida yutqazgan edi. Dzyuba ta’kidlashicha, "Spartak"ning o‘yin ichidagi qizil kartochkalar olishi o‘ziga o‘zi zarar yetkazdi, ammo bu "Akron" jamoasining muammosi emas.
Uchinchi turda "Spartak" safarda aynan "Akron" bilan to‘qnashadi. Ushbu o‘yin 3 avgust kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 13:30 da boshlanadi.
Shundan oldin jamoalar Rossiya Kubogi doirasida o‘yin o‘tkazadi. "Spartak" "Rostov"ga safarga boradi, "Akron" esa "Baltika" bilan bahs yuritadi.
Bu uchrashuvlar jamoalarning tayyorgarlik darajasini ko‘rsatadi va kelgusidagi o‘yinlarga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Дзюба: Спартак сам себе навредил в игре с Балтикой
Нападающий тольяттинского "Акрона" Артем Дзюба высказался о крупном поражении московского "Спартака" от калининградской "Балтики". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, что в матче второго тура Российской Премьер-Лиги "красно-белые" на своем поле уступили "Балтике" со счетом 0:3. Дзюба отметил, что красные карточки, полученные "Спартаком" в игре, нанесли вред команде, однако это не проблема "Акрона".
В третьем туре "Спартак" на выезде встретится именно с "Акроном". Этот матч состоится 3 августа и начнется в 13:30 по московскому времени.
Перед этим команды проведут матч в рамках Кубка России. "Спартак" отправится в гости к "Ростову", а "Акрон" сыграет с "Балтикой".