Markaziy himoyachi Villian Rosha Birlashgan Arab Amirliklari chempionatidagi klublardan birining qiziqish doirasiga kirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport-Express nashri xabariga ko‘ra, "Al-Jazira" jamoasi braziliyalik futbolchini 6 million yevroga sotib olishni istamoqda. Ammo hozircha CSKA rahbariyati Rosha bo‘yicha rasmiy taklif olgani yo‘q.
Shu bilan birga, transfer amalga oshishi kam ehtimoldan biri hisoblanadi, chunki CSKA jamoasi o‘z yetakchilaridan birini qo‘yib yubormoqchi emas. Villian Rosha 2022 yildan buyon "qizil-ko‘k" jamoasida o‘ynaydi.
O‘tgan mavsumda 30 yoshli himoyachi 35 o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va to‘rtta golga assistentlik qildi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 6 million yevroni tashkil etadi.
Shunday qilib, jamoa rahbariyati futbolchining qolishini afzal ko‘rmoqda va uning sotilishi ehtimoli hozircha past.

Al-Jazira хочет купить Villian Roşani
Центральный защитник Виллиан Роша попал в сферу интересов одного из клубов чемпионата Объединенных Арабских Эмиратов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Sport-Express, команда "Аль-Джазира" хочет приобрести бразильского футболиста за 6 миллионов евро. Однако на данный момент руководство ЦСКА не получало официального предложения по Роше.
При этом вероятность осуществления трансфера считается низкой, так как команда ЦСКА не хочет отпускать одного из своих лидеров. Виллиан Роша играет в "красно-синих" с 2022 года.
В прошлом сезоне 30-летний защитник вышел на поле в 35 матчах, забил один гол и отдал четыре голевых паса. По данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 6 миллионов евро.
Таким образом, руководство команды предпочитает, чтобы футболист остался, и вероятность его продажи на данный момент низка.