Luis Dias Liverpul safida keyingi o‘yinlarda yo‘q
«Liverpul» jamoasining bosh murabbiyi Arne Slot jamoa hujumchisi Luis Diasning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Diasning jamoani tark etishi haqidagi transfer mish-mishlari fonida o‘z fikrini aytdi. Slotning so‘zlariga ko‘ra, u o‘z futbolchilari bilan muntazam muloqotda bo‘lishga odatlangan.
Murabbiy Diasning hozirgi vaqtda yaxshi tayyorgarlik ko‘rayotganini ta’kidladi va ayni paytda u o‘yinlarda ishtirok etmasligini ma’lum qildi. U shuningdek, Dias o‘z faoliyatini qayerda davom ettirmoqchi ekanligini bilmasligini ham qo‘shimcha qildi.
Kolumbiyalik futbolchi 2022 yil qishda «Portu» klubidan «Liverpul»ga o‘tgan. U «qizillar» safida jami 148 o‘yinda maydonga tushib, 41 ta gol urgan va 23 ta golga assistentlik qilgan.
Hozirda Diasga Germaniyaning «Bavariya» klubi faol qiziqish bildirmoqda. Slotning bayonoti futbolchining kelajagi bo‘yicha aniq qarorlar hali qabul qilinmaganini ko‘rsatadi.

Луис Диас не будет участвовать в следующих играх Ливерпуля
Главный тренер команды «Ливерпуль» Арне Слот высказался о будущем нападающего Луиса Диаса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение на фоне слухов о возможном уходе Диаса из команды. По словам Слота, он привык регулярно общаться со своими футболистами.
Тренер отметил, что Диас в настоящее время хорошо готовится и сообщил, что в данный момент он не будет участвовать в матчах. Он также добавил, что Диас не знает, где хочет продолжить свою карьеру.
Колумбийский футболист перешел в «Ливерпуль» из клуба «Порту» зимой 2022 года. Он провел в составе «красных» в общей сложности 148 матчей, забил 41 гол и отдал 23 голевые передачи.
В настоящее время к Диасу активно проявляет интерес немецкий клуб «Бавария». Заявление Слота показывает, что конкретные решения о будущем футболиста еще не приняты.