Bulykin: Moreno mag‘lubiyatdan e’tiborni chalg‘itmoqda
So‘chi jamoasi murabbiyi Robert Moreno “Akron”ga qarshi o‘yinda 0:4 hisobida mag‘lub bo‘lgandan so‘ng, oylik maoshining yarmidan voz kechishga niyat qilganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu masala bo‘yicha taniqli sobiq futbolchi Dmitriy Bulykin o‘z fikrini bildirdi. Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, Morenoning bu bayonoti ko‘proq matbuot yoki jamoa egasiga mo‘ljallangan.
U o‘yinchilarni zaif o‘yin uchun jarimaga tortish mumkinligini, ammo odatda bunga yo‘l qo‘yilmasligini ta’kidladi. Shuningdek, mag‘lubiyatdan keyin barcha savollar murabbiyga qaratilishi kerakligini, lekin Moreno bunday katta gaplar bilan e’tiborni o‘yindan chalg‘itishga harakat qilayotganini aytdi.
Bulykin bundan keyingi o‘yinlar Robert Morenoning faoliyati uchun muhim bo‘lishini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, So‘chi jamoasi so‘nggi ikki turda Poytaxt chempionatida 0:3 va 0:4 hisoblari bilan yirik mag‘lubiyatlarga uchradi.
Oldinda So‘chi jamoasini 29 iyul kuni Rossiya Kubogi doirasida Moskva “Dinamo” jamoasiga qarshi, 4 avgust kuni esa Premyer-liga doirasida “Rubin”ga qarshi o‘yin kutmoqda. Ikkala o‘yin ham mezbon jamoalar maydonida bo‘lib o‘tadi.

Булыкин: Морено отвлекает внимание от поражения
Главный тренер команды "Сочи" Роберт Морено заявил, что после поражения со счетом 0:4 в матче против "Акрона" он намерен отказаться от половины своей месячной зарплаты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому поводу свое мнение высказал известный бывший футболист Дмитрий Булыкин. По словам Булыкина, заявление Морено больше направлено на прессу или владельца команды.
Он отметил, что игроков можно оштрафовать за слабую игру, однако обычно этого не происходит. Также он сказал, что после поражения все вопросы должны быть адресованы тренеру, но Морено пытается отвлечь внимание от игры такими громкими заявлениями.
Булыкин подчеркнул, что предстоящие игры будут важны для карьеры Роберта Морено. Напоминаем, что команда "Сочи" в последних двух турах Премьер-лиги потерпела крупные поражения со счетом 0:3 и 0:4.
Впереди команду "Сочи" ждут матчи против московского "Динамо" 29 июля в рамках Кубка России и против "Рубина" 4 августа в рамках Премьер-лиги. Оба матча пройдут на полях хозяев.