Krugovoy dubli bilan CSKA Ahmatni mag‘lub etdi
CSKA va Ahmat jamoalari Rossiya futbol chempionatining ikkinchi turi doirasida o‘z o‘yinlarini o‘tkazishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 27 iyul kuni Moskva shahridagi VEB Arena stadionida bo‘lib o‘tdi. Birinchi turda ikkala jamoa ham o‘zini ko‘rsata olmadi.
CSKA Orenburgda durang o‘ynagan bo‘lsa, Ahmat esa o‘z maydonida Kazanning Rubin jamoasidan mag‘lub bo‘ldi. CSKA va Ahmat o‘rtasida Lechi Sadulaevning transferi haqida doimiy gap-so‘zlar bor edi, ammo bu o‘yinda Sadulaev boshlang‘ich tarkibda maydonga tushdi va transfer ehtimoli kamaygani ko‘rsatildi.
U o‘yinning birinchi bo‘limidan keyin almashtirildi. O‘yinning boshida Ahmat tezkor hujum uyushtirdi, ammo Konate zarbasi darvoza tomon aniq bo‘lmadi.
Biroq CSKA himoyasi sustlik ko‘rsatdi va Ahmat 15-daqiqada Mansiya Braianning goli bilan oldinga chiqdi. CSKA esa o‘yinning so‘nggi daqiqalarida Oblyakov va Krugovoyning vaziyatlardan foydalanib, durangni tikladi, so‘ngra Krugovoyning yana bir goliga erishib hisobni 2:1 ga olib chiqdi.
O‘yinning ikkinchi yarmida CSKA o‘yinni nazorat ostida ushlab, Ahmatga imkoniyat berishmadi. Darko Todorovich esa o‘yinning oxirida ikkinchi sariq kartochka olib maydonni tark etdi.

Круговой дубль принес ЦСКА победу над Ахматом
Команды ЦСКА и Ахмат провели свои матчи в рамках второго тура чемпионата России по футболу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча состоялась 27 июля на стадионе ВЭБ Арена в Москве. В первом туре обе команды не смогли проявить себя.
ЦСКА сыграл вничью с Оренбургом, а Ахмат потерпел поражение от казанского Рубина на своем поле. Между ЦСКА и Ахматом постоянно ходили слухи о трансфере Лечи Садулаева, однако в этом матче Садулаев вышел в стартовом составе, что показало снижение вероятности трансфера.
Он был заменен после первого тайма. В начале игры Ахмат организовал быструю атаку, но удар Конате оказался неточным.
Тем не менее, защита ЦСКА проявила слабость, и Ахмат вышел вперед на 15-й минуте благодаря голу Мансии Брайанна. ЦСКА же в последние минуты матча восстановил равновесие благодаря голам Облякова и Кругового, а затем Круговой забил еще один гол, доведя счет до 2:1.
Во втором тайме ЦСКА контролировал игру, не давая Ахмату шансов. Дарко Тодорович в конце матча получил вторую желтую карточку и покинул поле.